Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Publicystyka

Publicystyka – komentarze i felietony związane ze światem futbolu

W grudniu tego roku na ekrany kin trafi „The Last Jedi” – ósma część sagi „Gwiezdne Wojny”. Kilka miesięcy wcześniej swój koniec może mieć trwająca pięć lat saga pt: „Robert Lewandowski w Realu Madryt”. Warunek konieczny? Kolejny magiczny mecz Lewandowskiego w ćwierćfinale Champions League!

Napastnik reprezentacji Polski Robert Lewandowski

Robert Lewandowski CC BY-SA 3.0/Football.ua

The sky’s the limit

W przypadku Lewandowskiego faktycznie nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy grając jeszcze w barwach Borussii Dortmund… Czytaj dalej

Koniec starego i początek Nowego Roku to jak zwykle okres podsumowań – kogo warto wyróżnić za grę w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Wydaje się, że po raz pierwszy od lat przyznanie tytułu drużyny roku wymagać będzie głębokich analiz, a kandydatów jest dwóch: reprezentacja Polski i Legia Warszawa.

Łukasz Szukała, Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik

Grzegorz Krychowiak zdobył swoją pierwszą bramkę w dorosłej reprezentacji Polski foto:PAP

2014 rok reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki rozpoczynała od wakacji… Czytaj dalej

Dominik Furman został nowym piłkarzem Toulouse FC, sprowadzeniem kapitana młodzieżowej reprezentacji Polski zainteresowany był również Arsenal Londyn, jednak Furman ostatecznie wybrał ofertę z południa Francji.

Dominik Furman

Dominik Furman z koszulką Toulouse FC fot.tfc.info

Pomocnik reprezentacji Polski związał się z klubem występującym na co dzień w Ligue 1 kontraktem do końca czerwca 2018 roku, a Legia Warszawa zarobiła na jego transferze około 2,7 miliona euro. Mistrzowie Polski otrzymali dobre jak na polskie… Czytaj dalej