[ad] Empty ad slot (#1)!

Polski Związek Piłki Nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej

Waldemar Fornalik nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek na zwołanej konferencji prasowej potwierdził tą informację i zapowiedział, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy za dwa tygodnie.

Prezes Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek PAP/Leszek Szymański

Waldemar Fornalik nie jest już trenerem reprezentacji narodowej – tymi słowami prezes Boniek rozpoczął na konferencji prasowej wątek poświęcony funkcji selekcjonera reprezentacji Polski.

Szef piłkarskiej centrali powiedział, że rozmawiał już z kilkoma osobami, ale jak sam przyznał były to dyskusję niezobowiązujące. Zbigniew Boniek, który przez blisko godzinę odpowiadał na pytania dziennikarzy, w tym czasie mówił m.in o tym, że wie jakie cechy ma posiadać przyszły selekcjonera, ale decyzji personalnej jeszcze w tym temacie nie podjął.

Medalista Mistrzostw Świata odniósł się również do medialnych spekulacji na temat ewentualnego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski – To są wasze wymysły, a nie moje – skwitował prezes.

 

Czytaj dalej

Towarzyski mecz Polska – Dania zaplanowany na 14. sierpnia zostanie rozegrany na PGE Arena Gdańsk. O lokalizacji spotkania zdecydował zarząd PZPN.

Piłkarska reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski fot.PAP/Radek Pietruszka

Według wcześniejszych zapowiedzi zarząd PZPN na gospodarza towarzyskiego meczu Polska – Dania wybrał Gdańsk.

14. sierpnia reprezentacja Polski rozegra swój trzeci mecz na PGE Arena. Do tej pory biało-czerwoni rywalizowali na stadionie w Gdańsku z Niemcami (2:2) i reprezentacją Urugwaju (1:3).

Jak do tej pory obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w 20. spotkaniach. Sześciokrotnie zwyciężała Polska, dwa razy mecz zakończył się remisem.

Ostatnie spotkanie obu reprezentacji odbyło się w styczniu 2010 roku w ramach Turnieju o Puchar Króla Tajlandii. Polska uległa wtedy 1:3. Była to 12. przegrana biało-czerwonych w starciu z Danią

 

Czytaj dalej

Rozpoczął się 2. etap sprzedaży biletów na mecze z Ukrainą i San Marino. Do 7 marca w sprzedaży będą tylko pakiety na oba mecze.

bilet

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że w dniu dzisiejszym ruszyła Druga Faza sprzedaży biletów na mecze eliminacji mistrzostw świata 2014 z Ukrainą i San Marino. Będzie trwała przez najbliższe dwa tygodnie, do 7 marca. Jednocześnie komunikuje, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie oboma spotkaniami, nie gwarantuje żadnej puli biletów do sprzedaży w Fazie III (od 8 marca).

 

Czytaj dalej

Jerzy Dudek swoja zawodową karierę z piłką zakończył prawie dwa lata temu. Polski Związek Piłki Nożnej postanowił jednak, że uhonoruje naszego wybitnego bramkarza i da mu szansę aby wystąpił po raz ostatni  z orzełkiem na piersi  1 czerwca w meczu z  Liechtensteinem.

Parada Jerzego Dudka

Jerzy Dudek fot. dudziux.webpark.pl

Jest to nasz ukłon w stronę Jerzego Dudka i cały zarząd z entuzjazmem przyjął ten pomysł – powiedział na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Czytaj dalej

– To nie jest kwestia, czy ten finał u nas się odbędzie. Pytanie tylko, w którym roku- mówi Maciej Sawicki – sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

stadion narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Najwcześniej finał Ligi Europejskiej mógłby się odbyć w 2015 roku, ponieważ wcześniejsze terminy są już „zaklepane”. W tym roku będzie to Amsterdam (Amsterdam Arena) a w 2014 Turyn ( Juventus Stadium).

Podczas spotkania z szefem UEFA Michelem Platinim za kandydaturą Polski, (a chodziło konkretnie o Stadion Narodowy w Warszawie), lobbował prezydent Bronisław Komorowski. – Szansę mają 53 europejskie federacje, ale EURO 2012 udało się znakomicie. Postawiliście poprzeczkę bardzo wysoko – przekonywał Platini

 

Czytaj dalej

Fatalne relacje z wykonawcami odbijają się inwestorowi czkawką. Na wniosek Alpine wpłynął pozew, w którym padają bardzo poważne zarzuty o zbyt niskie standardy przeciwpożarowe i organizowanie imprez na niezdatnym obiekcie – podał PAP

Wybudowany na Euro 2012 Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Informację jako pierwsza opublikowała „Gazeta Polska Codziennie”, jednak potwierdziły ją też inne media. Wczoraj do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, złożone na wniosek Alpine Construction Polska przez kancelarię Cameron McKenna.

W zawiadomieniu wytykane są przede wszystkim niedostateczne zabezpieczenia przeciwpożarowe na stadionie Narodowym : unieruchomienie hydrantów na obiekcie, ich uszkodzenie i problemy techniczne z bramami dymoszczelnymi oraz kurtynami dymowymi, a to tylko część zarzutów.

 

Czytaj dalej

Obszernego wywiadu na antenie radia TOK FM udzielił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. Szef piłkarskiej centrali przyznał, że bardzo trudno będzie sprowadzić do Polski kolejną wielką piłkarską imprezę – Finał Ligi Mistrzów nie jest dla nas powiedział Boniek.

Zbigniew Boniek: Finał Ligi Mistrzów nie jest dla nas

fot. PAP

Prezes PZPN odniósł się do organizowanego wspólnie przez Polskę i Ukrainę Euro 2012 – Co prawda UEFA docenia to, jak spisaliśmy się w roli gospodarza ubiegłorocznych mistrzostw Europy, ale na kolejne, w najbliższym czasie, nie mamy większych szans.

Boniek tonuje huraoptymizm związany z Mistrzostwami Europy w 2020 roku – W Polsce już przetoczyła się debata, które nasze miasto zorganizuje turniej, a jeszcze nikt nie wie, w jaki sposób będą wybierani gospodarze Euro 2020. Ja np. słyszałem, że UEFA chce zorganizować mistrzostwa w sześciu krajach: na każdy z nich przypadałyby po dwa turniejowe miasta. Ale w takim wypadku my odpadamy, bo UEFA powie, że Polska i Ukraina – współgospodarze Euro 2012, oraz Francja – która organizuje Euro 2016 – nie mogą w tym uczestniczyć – opowiadał w TOK FM Boniek.

 

Czytaj dalej

Nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zapowiada walkę o jedną z największych imprez organizowanych przez UEFA.

Zbigniew Boniek już w pierwszych wywiadach po objęci stanowiska przyznał, że będzie starał się lobbować w europejskiej centrali, aby Polska została gospodarzem dużej imprezy piłkarskiej.

– Przygotowujemy się do przeprowadzenia naprawdę wielkiej imprezy. Nie chcemy do UEFA aplikować o kilka imprez, bo wówczas możemy nie dostać żadnej. Zróbmy jedną, a porządnie – powiedział Boniek.

W kuluarach mówi się, że chodzi o finał Ligi Mistrzów.

O tym, że mamy ogromne szanse mówi także Michał Listkiewicz. – Do rozegrania finału rekomenduje się stadiony o pojemności 60 tysięcy, ale to nie oznacza, że nie można zaproponować obiektu minimalnie mniejszego. Stadion Narodowy jest nowoczesny i spokojnie można na nim rozegrać najważniejszy mecz klubowy w Europie. Boniek ma świetne notowania w UEFA. Naprawdę mamy duże szanse – zapewnia były prezes związku.

 

Czytaj dalej

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.