Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej

Polski Związek Piłki Nożnej

Waldemar Fornalik nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek na zwołanej konferencji prasowej potwierdził tą informację i zapowiedział, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy za dwa tygodnie.

Prezes Zbigniew Boniek

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek PAP/Leszek Szymański

Waldemar Fornalik nie jest już trenerem reprezentacji narodowej – tymi słowami prezes Boniek rozpoczął na konferencji prasowej wątek poświęcony funkcji selekcjonera reprezentacji Polski.

Szef piłkarskiej centrali powiedział, że rozmawiał już z kilkoma osobami, ale jak sam przyznał były to dyskusję niezobowiązujące. Zbigniew Boniek, który przez blisko godzinę odpowiadał na pytania dziennikarzy, w tym czasie mówił m.in o tym, że wie jakie cechy ma posiadać przyszły selekcjonera, ale decyzji personalnej jeszcze w tym temacie nie podjął.

Medalista Mistrzostw Świata odniósł się również do medialnych spekulacji na temat ewentualnego kandydata na selekcjonera reprezentacji Polski – To są wasze wymysły, a nie moje – skwitował prezes.

 

Czytaj dalej

Towarzyski mecz Polska – Dania zaplanowany na 14. sierpnia zostanie rozegrany na PGE Arena Gdańsk. O lokalizacji spotkania zdecydował zarząd PZPN.

Piłkarska reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski fot.PAP/Radek Pietruszka

Według wcześniejszych zapowiedzi zarząd PZPN na gospodarza towarzyskiego meczu Polska – Dania wybrał Gdańsk.

14. sierpnia reprezentacja Polski rozegra swój trzeci mecz na PGE Arena. Do tej pory biało-czerwoni rywalizowali na stadionie w Gdańsku z Niemcami (2:2) i reprezentacją Urugwaju (1:3).

Jak do tej pory obie reprezentacje mierzyły się ze sobą w 20. spotkaniach. Sześciokrotnie zwyciężała Polska, dwa razy mecz zakończył się remisem.

Ostatnie spotkanie obu reprezentacji odbyło się w styczniu 2010 roku w ramach Turnieju o Puchar Króla Tajlandii. Polska uległa wtedy 1:3. Była to 12. przegrana biało-czerwonych w starciu z Danią

 

Czytaj dalej

Rozpoczął się 2. etap sprzedaży biletów na mecze z Ukrainą i San Marino. Do 7 marca w sprzedaży będą tylko pakiety na oba mecze.

bilet

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że w dniu dzisiejszym ruszyła Druga Faza sprzedaży biletów na mecze eliminacji mistrzostw świata 2014 z Ukrainą i San Marino. Będzie trwała przez najbliższe dwa tygodnie, do 7 marca. Jednocześnie komunikuje, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie oboma spotkaniami, nie gwarantuje żadnej puli biletów do sprzedaży w Fazie III (od 8 marca).

 

Czytaj dalej

Jerzy Dudek swoja zawodową karierę z piłką zakończył prawie dwa lata temu. Polski Związek Piłki Nożnej postanowił jednak, że uhonoruje naszego wybitnego bramkarza i da mu szansę aby wystąpił po raz ostatni  z orzełkiem na piersi  1 czerwca w meczu z  Liechtensteinem.

Parada Jerzego Dudka

Jerzy Dudek fot. dudziux.webpark.pl

Jest to nasz ukłon w stronę Jerzego Dudka i cały zarząd z entuzjazmem przyjął ten pomysł – powiedział na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Czytaj dalej

– To nie jest kwestia, czy ten finał u nas się odbędzie. Pytanie tylko, w którym roku- mówi Maciej Sawicki – sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

stadion narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Najwcześniej finał Ligi Europejskiej mógłby się odbyć w 2015 roku, ponieważ wcześniejsze terminy są już „zaklepane”. W tym roku będzie to Amsterdam (Amsterdam Arena) a w 2014 Turyn ( Juventus Stadium).

Podczas spotkania z szefem UEFA Michelem Platinim za kandydaturą Polski, (a chodziło konkretnie o Stadion Narodowy w Warszawie), lobbował prezydent Bronisław Komorowski. – Szansę mają 53 europejskie federacje, ale EURO 2012 udało się znakomicie. Postawiliście poprzeczkę bardzo wysoko – przekonywał Platini

 

Czytaj dalej