Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Reszta Świata

Futbolowe wydarzenia z poza Europy

Trener Henryk Kasperczak w poniedziałek po raz drugi związał się z reprezentacją Mali, z którą w 2002 roku zajął czwarte miejsce w Pucharze Narodów Afryki.

Trener Henryk Kasperczak

Henryk Kasperczak fot.Getty Images

Kasperczak, którzy przez lata zyskał uznanie w na „Czarnym Lądzie” prowadząc m.in Wybrzeże Kości Słoniowej, czy Tunezję w poniedziałek podpisał 15-miesięczną umowę z Malijską Federacją Piłkarską. Doświadczony trener ma poprowadzić reprezentację Mali w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki w 2015 roku… Czytaj dalej

David Backham w niedzielny wieczór  zadebiutował w barwach PSG. Na boisku pojawił się w 76 minucie w hicie 26 kolejki Ligue 1 przeciwko Marsylii. Paryżanie wygrali 2-0 a Anglik miał swój udział przy drugiej bramce.

David Beckham

David Beckham fot. sportinglife.com

Wczorajszy pojedynek odwiecznych rywali interesował kibiców z całego świata. Chyba nawet hat-trick Zlatana Ibrahimovicia nie przyćmiłby debiutu Beckhama. W każdej nawet najkrótszej przerwie w grze, czy to rzut z autu, czy rzut rożny, kamera skierowana była na 115 krotnego reprezentanta Anglii. Operatorzy kilkakrotnie pokazywali także jego żonę Victorię Beckham, której na trybunach towarzyszyła małżonka Zlatana – Helena Seger.

David mecz zaczął na ławce rezerwowej, z której podniósł się dopiero w 51 minucie. Rozpoczął rozgrzewkę wywołując poruszenie na Parc des Princes. Kilka minut później usiadł z powrotem. Po 15 minutach znowu się podniósł i w 76 minucie wreszcie wszedł na boisko. Nie pokazał zbyt wiele ale przyczynił się do strzelenia przez gospodarzy  drugiej bramki. Beckham tego dnia zapisał się w historii klubu z Paryża jako cztery setny zawodnik, który wystąpił w ich barwach.

 

Czytaj dalej

Były reprezentant Włoch Alessandro Del Piero zostaje na kolejny sezon w Sydney FC. Legenda Juventusu Turyn brała pod uwagę powrót do Europy, jednak działaczom dwukrotnego mistrza A-League udało się skłonić Del Piero do pozostania na kolejny sezon.

Legenda piłkarskiego świata Alessandro Del Piero

Alessandro Del Piero fot. Getty Images

– Jestem bardzo szczęśliwy, że pozostanę tu jeszcze rok. Wybrałem Australię, bo chciałem pokazać w innym kraju swoją miłość do futbolu – powiedział.

Del Piero przybył do Australii w październiku zeszłego roku i bardzo szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców Sydney – w 17. spotkaniach zdobył 11. bramek i zaliczył pięć asyst.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy, dlatego też zależało nam tak bardzo na przedłużeniu kontraktu. Dzięki Alessandro udało nam się pobudzić kibiców do przyjścia na stadion i przede wszystkim wzrosło zainteresowanie futbolem w naszym mieście – powiedział przedstawiciel klubu.

 

Czytaj dalej

Ludovic Obraniak w wywiadzie dla „Le Parisien” skrytykował zarząd Girondins Bordeaux. Piłkarz dał do zrozumienia, że nie podoba mu się strategia klubu, która zakłada sprzedawanie najlepszych zawodników i zastępowanie ich znacznie słabszymi graczami.

Reprezentant Polski Ludovic Obraniak

Ludovic Obraniak fot. Getty Images

– Polityka klubu trochę mnie zawodzi . Jeżeli odchodzą ważni zawodnicy i nie zastępuje się ich piłkarzami prezentującymi ten sam poziom, ciężko osiągnąć cele stawiane przed nami na początku sezonu. Straciliśmy dwóch ważnych graczy. Najlepszego strzelca Yoana Gouffrana i Jussie, który był także bardzo dobry technicznie. Będąc w pierwszej piątce i tracąc takich graczy, celem klubu powinno być ich godne zastąpienie – skarżył się Polak. Dał również do zrozumienia, że jest gotowy do zmiany otoczenia – Może to skłonić mnie do pewnej refleksji. Sygnał jest jasny, klub chce zmniejszyć wydatki na piłkarzy.

 

Czytaj dalej

Selekcjoner reprezentacji Nigerii Stephen Keshi zaraz po niedzielnym finale Pucharu Narodów Afryki podał się do dymisji. Przyczyną miały być napięcia między nigeryjski działaczami a sztabem szkoleniowym drużyny. Dzisiaj po interwencji nigeryjskiego ministra sportu zmienił zdanie i wycofał wniosek o rezygnację z pełnienia funkcji trenera.

Stephen Keshi pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Nigerii

Stephen Keshi fot. Getty Images

-Miałem powód, by okazać moje niezadowolenie w związku z paroma sprawami, jakie wynikły podczas naszego udziału w Pucharze Narodów Afryki, szczególnie dotyczących moich relacji z Nigeryjską Federacją Piłkarską – stwierdził trener Nigeryjczyków.

Stephen Keshi popadł w konflikt z  Nigeryjską Federacją Piłkarską, kiedy ta  kupiła bilety powrotne swoim piłkarzom jeszcze przed meczem ćwierćfinałowym z Wybrzeżem Kości Słoniowej.

 

Czytaj dalej