Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Stadiony

Stadiony Świata piękne i nowoczesne areny piłkarskie

Stadion Realu Madryt Estadio Santiago Bernabeu będzie areną finału Pucharu Króla, na którym 17 maja o godz. 21:30 „Królewscy” zmierzą się z rywalem zza miedzy Atletico. Decyzję podjęła tamtejsza federacja piłkarska, w porozumieniu z klubami.

fot. Getty Images

fot. Getty Images

Wcześniejsze plotki dotyczące wyboru stadionu na finał Copa del Rey potwierdzili ludzie bezpośrednio zaangażowani w sprawę.

– Udowodniliśmy, że między naszymi klubami panują wspaniałe relacje. Obie strony bardzo szybko osiągnęły wspólne stanowisko. Jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Emilio Butragueno.

Były piłkarz, a obecnie dyrektor sportowy Realu przyznał, że najważniejszą sprawą była liczba fanów futbolu, którzy będą chcieli obejrzeć finałowe spotkanie. – Decydującą kwestią była pojemność naszego obiektu. Chcemy, by to spotkanie mogło obejrzeć jak najwięcej kibiców.

 

Czytaj dalej

– To nie jest kwestia, czy ten finał u nas się odbędzie. Pytanie tylko, w którym roku- mówi Maciej Sawicki – sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

stadion narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Najwcześniej finał Ligi Europejskiej mógłby się odbyć w 2015 roku, ponieważ wcześniejsze terminy są już „zaklepane”. W tym roku będzie to Amsterdam (Amsterdam Arena) a w 2014 Turyn ( Juventus Stadium).

Podczas spotkania z szefem UEFA Michelem Platinim za kandydaturą Polski, (a chodziło konkretnie o Stadion Narodowy w Warszawie), lobbował prezydent Bronisław Komorowski. – Szansę mają 53 europejskie federacje, ale EURO 2012 udało się znakomicie. Postawiliście poprzeczkę bardzo wysoko – przekonywał Platini

 

Czytaj dalej

Fatalne relacje z wykonawcami odbijają się inwestorowi czkawką. Na wniosek Alpine wpłynął pozew, w którym padają bardzo poważne zarzuty o zbyt niskie standardy przeciwpożarowe i organizowanie imprez na niezdatnym obiekcie – podał PAP

Wybudowany na Euro 2012 Stadion Narodowy w Warszawie

Stadion Narodowy fot. PAP

Informację jako pierwsza opublikowała „Gazeta Polska Codziennie”, jednak potwierdziły ją też inne media. Wczoraj do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, złożone na wniosek Alpine Construction Polska przez kancelarię Cameron McKenna.

W zawiadomieniu wytykane są przede wszystkim niedostateczne zabezpieczenia przeciwpożarowe na stadionie Narodowym : unieruchomienie hydrantów na obiekcie, ich uszkodzenie i problemy techniczne z bramami dymoszczelnymi oraz kurtynami dymowymi, a to tylko część zarzutów.

 

Czytaj dalej