Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Europa League

Liga Europejska – Europa League UEFA 2013/2014

Sevilla FC po raz trzeci z rzędu triumfuje w Europa League! W finałowym spotkaniu rozegranym na stadionie Świętego Jakuba w Bazylei drużyna ze stolicy Andaluzji pokonała Liverpool FC 3:1.

Sevilla gra, Liverpool wychodzi na prowadzenie

Rywalizacja na stadionie FC Basel rozpoczęła się od dominacji Sevilli, która szybko wypracowała sobie optyczną przewagę na boisku, jednak to Liverpool był zdecydowanie bliżej zdobycia gola. W 11. minucie bliski zdobycia gola był Daniel… Czytaj dalej

Liverpool FC w półfinale Europa League! W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału „The Reds” pokonali przed własną publicznością Borussię Dortmund 4:3, a bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy zdobył w doliczonym czasie Dejan Lovren.

Dwa szybkie ciosy Borussia prowadzi na Anfield

Rywalizacja na Anfield Road rozpoczęła się od dwóch mocnych ciosów wyprowadzonych przez piłkarzy BVB. Najpierw w doskonałej sytuacji znalazł się Pierre-Emerick Aubameyang, z którego próbą… Czytaj dalej

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Europa League Borussia Dortmund rozbiła przed własną publicznością Tottenham Hotspur 3:0 i jest o krok od awansu do ćwierćfinału.

Borussia Dortmund wyszła na zasłużone prowadzenie

Już na samym początku spotkania przed szansą na zdobycie gola stanął Christian Eriksen, z którego strzałem poradził sobie Roman Weidenfeller – jak się później okazało był to jedyny strzał gości w pierwszej połowie spotkania. W kolejnych minutach coraz odważniej… Czytaj dalej