Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Copa America

Copa America – najważniejszy turniej piłkarski w Ameryce Południowej organizowany zazwyczaj co 4 lata przez południowoamerykańską konfederację CONMEBOL.

Argentyna w finale Copa America 2015! W półfinałowym starciu rozegranym w Concepción „Albicelestes” rozbili Paragwaj 6:1 i w sobotę wieczorem zagrają z Chile o zwycięstwo w całym turnieju.

Argentyna w półfinale Copa America foto: Getty Images

Argentyna w półfinale Copa America foto: Getty Images

W pierwszych minutach rywalizacji na Estadio Municipal de Concepción oglądaliśmy spokojnie rozgrywane akcję z okazjami z obu stron, jednak ani Roque Santa Cruz, ani Javier Pastore nie zdołali trafić do… Czytaj dalej

Chile w finale Copa America 2015! W półfinałowym spotkaniu gospodarze turnieju pokonali w Santiago de Chile reprezentację Peru 2:1 i w sobotę będą walczyć o pierwsze w historii zwycięstwo w Copa America.

Chile awansowało do finału Copa America 2015

Reprezentacja Chile w finale Copa America foto: PAP/EPA

Po chaotycznym początku spotkania z ofensywnymi wypadami z obu stron, 9. minucie groźnie zaatakowało Peru. Po szybkim wyjściu prawą stroną i przerzucie na drugie skrzydło futbolówkę opanował Paolo Guerrero,… Czytaj dalej

Paragwaj w półfinale Copa America 2015! Faworyzowana Brazylia spełniała pokładane w niej nadzieje jedynie przez pierwszy kwadrans, później coraz lepiej radził sobie skazywany na pożarcie Paragwaj, który wygrał po serii rzutów karnych 4:3, w regulaminowym czasie meczu padł wynik 1:1.

Napastnik Paragwaju Derlis Gonzalez

Derlis Gonzalez skutecznie wykonywał rzuty karne i to Paragwaj zagra w półfinale Copa America 2015 foto: PAP/EPA

Już na samym początku ćwierćfinałowej rywalizacji dość niespodziewanie na uderzenie z drugiej… Czytaj dalej