Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski w piłce nożnej

Przy okazji towarzyskiego meczu Polska – Białoruś (4:0) przed naszymi kamerami pojawiły się Ewa Pajor i Agata Tarczyńska. Ofensywne piłkarki reprezentacji Polski deklarują jednomyślnie – Naszym celem jest awans do Mistrzostw Świata Francja 2019! Zobaczcie co jeszcze miały do powiedzenia Pajor i Tarczyńska broniące na co dzień barw VfL Wolfsburg.

 

Selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka ogłosił kadrę 23 piłkarzy, których zabierze na Euro 2016. Na mistrzowski turniej do Francji nie pojadą Przemysław Tytoń, Paweł Dawidowicz i Artur Sobiech.

Adam Nawałka kilka tygodni temu zdecydował się na powołanie 28 piłkarzy do szerokiej kadry, z których miał odstawić 5 graczy. Niestety wcześniej z powodu kontuzji z szerokiej kadry, która miała szansę na wyjazd na Mistrzostwa Europy do Francji wypadli Paweł Wszołek… Czytaj dalej

Wschodząca gwiazda polskiej piłki nożnej Ewa Pajor została nową zawodniczką półfinalisty poprzedniej edycji Champions League i wicemistrza Niemiec Wolfsburga. 18-letnia piłkarka związała się z klubem z centralnej części Niemiec dwuletnią umową obowiązującą od 1 lipca.

Piłkarka reprezentacji Polski Ewa Pajor

Ewa Pajor zasili niemiecki VfL Wolfsburg foto: Łączy Nas Piłka

Przymiarki dwukrotnego triumfatora Women Champions League (2013, 2014) trwały od kilku miesięcy, a przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w Ekstralidze, w mediach pojawiła się… Czytaj dalej

Po wysłaniu zagranicznych powołań, czas na krajowe nominację, które nastąpią po rozegraniu 36 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Najprawdopodobniej w czwartek 4 czerwca selekcjoner Adam Nawałka poda nazwiska zawodników powołanych z krajowego podwórka na najbliższe mecze reprezentacji Polski, wśród których może znaleźć się Łukasz Zwoliński.

Napastnik Pogoni Szczecin Łukasz Zwoliński

Pierwszy z prawej Łukasz Zwoliński ma za sobą świetny okres w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy foto: PAP

Mający za sobą świetny okres w Ekstraklasie Łukasz Zwoliński w przeszłości… Czytaj dalej

Już jutro reprezentacja Polski wyleci do Dublina by walczyć o kolejne punkty w eliminacjach do Euro 2016, a tam czeka na naszych piłkarzy silna i walcząca do końca Irlandia. Skoro jutro wylot to już dziś selekcjoner Adam Nawałka zdecyduje kto stanie między słupkami na Aviva Stadium: Artur Boruc, Wojciech Szczęsny, czy może Łukasz Fabiański?

Bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc

Artur Boruc foto: Getty Images

Adam Nawałka niemal od początku swojego urzędowania stawiał na… Czytaj dalej