[ad] Empty ad slot (#1)!

Wschodząca gwiazda polskiej piłki nożnej Ewa Pajor została nową zawodniczką półfinalisty poprzedniej edycji Champions League i wicemistrza Niemiec Wolfsburga. 18-letnia piłkarka związała się z klubem z centralnej części Niemiec dwuletnią umową obowiązującą od 1 lipca.

Piłkarka reprezentacji Polski Ewa Pajor

Ewa Pajor zasili niemiecki VfL Wolfsburg foto: Łączy Nas Piłka

Przymiarki dwukrotnego triumfatora Women Champions League (2013, 2014) trwały od kilku miesięcy, a przed rozpoczęciem rundy rewanżowej w Ekstralidze, w mediach pojawiła się informacja o podpisaniu umowy wstępnej – mimo to Ewa Pajor chciała dokończyć sezon w Polsce, pomóc koleżankom w wywalczeniu mistrzostwa i pucharu, a następnie podjęła decyzję dotyczącą swojej przyszłości.

Dziś w godzinach popołudniowych na oficjalniej stronie drużyny z Wolfsburga pojawiał się informacja o podpisaniu przez reprezentantkę Polski dwuletniego kontraktu obowiązującego od 1 lipca, informacje płynące z Niemiec kilka minut później potwierdził Medyk Konin, w barwach którego Pajor zadebiutowała wiosną 2012 roku Ekstralidze kobiet.

– Ewa to kolejny wielki talent w naszych szeregach. W wieku 18 lat ma już międzynarodowe doświadczenie, a może jeszcze bardzo się rozwinąć – chwalił reprezentantkę Polski na klubowej stronie trener „Wilczyc” Ralf Kellermann.

Faktycznie od momentu debiutu w pierwszej drużynie Medyka Pajor fenomenalnie się rozwija – dwa mistrzostwa, trzy Puchary Polski, regularna gra w reprezentacji Polski kobiet, start w Champions League i fenomenalna statystyka w lidze (64 bramki w 60), a to tylko osiągnięcia 18-letniej zawodniczki w dorosłej piłce, w kategoriach juniorskich Pajor wywalczyła wraz z koleżankami liczne medale i wyróżnienia na krajowym podwórku, do który na Mistrzostw Europy U17 rozgrywanych w 2013 roku w Szwajcarii zdobyły złoty medal, a ówczesna piłkarka Medyka została wybrana najlepszą zawodniczką finałowego turnieju.

Pajor nie popada w samouwielbienie i podkreśla, że chce się nadal rozwijać – Chcę jak najwięcej osiągnąć z Wolfsburgiem. Marzę o wygraniu Ligi Mistrzyń, mistrzostwa i pucharu Niemiec, ale najważniejsze, bym stawała się coraz lepszą piłkarką – powiedziała po podpisaniu umowy utalentowana zawodniczka.

Oprócz młodej napastniczki na niemieckich boiskach występując również dwie inne reprezentantki Polski: Jolanta Siwińska i Magdalena Szaj.

 

Źródło: stadiony-swiata.pl/vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.