Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

Jerzy Dudek swoja zawodową karierę z piłką zakończył prawie dwa lata temu. Polski Związek Piłki Nożnej postanowił jednak, że uhonoruje naszego wybitnego bramkarza i da mu szansę aby wystąpił po raz ostatni  z orzełkiem na piersi  1 czerwca w meczu z  Liechtensteinem.

Parada Jerzego Dudka

Jerzy Dudek fot. dudziux.webpark.pl

Jest to nasz ukłon w stronę Jerzego Dudka i cały zarząd z entuzjazmem przyjął ten pomysł – powiedział na konferencji prasowej prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Występ Dudka w meczu z Lichtensteinem oznacza, że były bramkarz Realu Madryt wstąpi do Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski. (Aby do niego należeć trzeba mieć rozegrane w barwach Polski co najmniej 60 spotkań – Jurek na razie ma jedno mniej).

Ostatni raz w kadrze Polski zagrał w 2009 roku ze Słowacją, kiedy to nasi piłkarze pod wodzą Stefana Majewskiego walczyli o awans do Mistrzostw Świata w RPA. Jego największym sukcesem bez wątpienia było zdobycie Ligi Mistrzów w 2005 roku z Liverpoolem. Na swoim koncie ma również Mistrzostwo i Puchar Holandii (Feyenoord Rotterdam); Puchar Anglii i Superpuchar Europy (Liverpool FC); Mistrzostwo, Superpuchar i Puchar Króla Hiszpanii (Real Madryt). Brał udział z Polską reprezentacją w Mundialu w Korei i Japonii w 2002 roku. Indywidualnie dwa razy został wybierany najlepszym bramkarzem sezonu Eredivisie i raz jej najlepszym zawodnikiem.

Pożegnalny mecz Dudka odbędzie się 1 czerwca 2013 roku w Krakowie na stadionie Cracovii.

 

Źródło: www.sport.tvp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *