Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W szlagierowym spotkaniu 27. kolejki Premier League Manchester United pokonał po emocjonującej rywalizacji Arsenal Londyn 3:2. „Czerwone Diabły” do zwycięstwa poprowadził Marcus Rashford, który zdobył dwie bramki i zaliczył asystę przy trzecim trafieniu.

Nastoletni Marcus Rashford zachwycił Old Trafford

Rywalizacja na Old Trafford mogła się rozpocząć od bramki „Kanonierów”. Przed szansą na zdobycie gola stanął Nacho Monreal, ale z jego strzałem poradził sobie jego rodak David De Gea. W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się 18-letni Marcus Rashford, którego faulem przed polem karnym powstrzymał Gabriel Paulista. Z rzutu wolnego uderzył Memphis Depay, a z jego próbą spokojnie poradził sobie Petr Cech. W 29. minucie do akcji ofensywnej podłączył się Guillermo Varela, który dośrodkował piłkę w pole karne, a do siatki trafił Rashford. Niespełna trzy minuty później 18-latek po raz drugi wpisał się na listę strzelców i fani Manchesteru mogli się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Jeszcze przed przerwą goście z Londynu strzelili bramkę kontaktową. Futbolówkę z rzutu wolnego dośrodkował Mesut Ozil, a do siatki trafił Danny Welbeck.

Manchester United zainkasował komplet punktów

Po zmianie stron fani śledzący rywalizację na Old Trafford oglądali kolejne groźne akcję w wykonaniu obu drużyn. Najpierw bliski szczęścia był Depay, a w 65. minucie do siatki trafił Ander Herrera, a asystę przy jego trafieniu zanotował Rashford. Arsenal odpowiedział już cztery minuty później. Po dośrodkowaniu w pole karne najpierw bliski szczęścia był Welbeck, z jego próbą poradził sobie De Gea, a całą akcję skutecznie wykończył Ozil. W końcowych minutach rywalizacji obie drużyny mogły jeszcze pokusić się o zdobycie gola, a bliscy szczęścia byli Ozil i Depay. Ostatecznie Manchester United pokonał Arsenal 3:2 i cały czas ma jeszcze szansę na zakończenie sezonu na miejscu premiującym go do udziału w Champions League.

Manchester United – Arsenal Londyn 3:2 (2:1)