Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W nocy z soboty na niedzielę z powodu niewydolności serca zmarł legendarny portugalski piłkarz Eusebio. Uczestnik piłkarskich Mistrzostw Świata w 1966 roku i dwukrotny zdobywca Pucharu Mistrzów miał 71 lat.

Legendarny Portugalski piłkarz Eusebio

Legenda portugalskiej piłki Eusebio fot.Getty Images

Portugalski napastnik narzekał na zdrowie już podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych na boiskach Polski i Ukrainy, jednak wtedy po krótkim pobycie w szpitalu wrócił do czynnego promowania futbolu.

Eusebio zmarł o 3.30 czasu portugalskiego, a przyczyną była niewydolność serca. Mieszkałem z nim od wielu lat i byłem świadkiem, że jego serce było bardzo kruche i wiele razy obserwowałem to w ostatnim czasie. Ale w tej chwili to nie jest najważniejsze. Powinniśmy pamiętać, że był to człowiek, który bardzo zasłużył się swojemu krajowi. Stał się jedną z flagowych postaci sportu Portugalii dwudziestego wieku, a zwłaszcza w latach 60. gdy panowała dyktatura – powiedział przyjaciel i biograf zmarłego Joao Malheiro.

Legendarny napastnik nazywany „Czarną Perłą Mozambiku” barwach reprezentacji Portugalii rozegrał 64 spotkania, w których strzelił 41 goli. W latach 1960-1975 był napastnikiem Benfiki Lizbona. Dla tego klubu zdobył ponad 300 bramek. Uważany był za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. W 1966 roku Eusebio, wraz z reprezentacją Portugalii, zajął trzecie miejsce w mistrzostwach świata, które odbywały się w Anglii. Rok wcześniej został wybrany najlepszym piłkarzem w Europie.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *