[ad] Empty ad slot (#1)!

W spotkaniu III rundy FA Cup Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium lokalnego rywala Tottenham 2:0 i awansował do IV rundy krajowego pucharu.

Bramkarz Arsenalu Łukasz Fabiański

Łukasz Fabiański fot. PAP/EPA

Jako pierwsi świetną okazję do zdobycia bramki wypracowali sobie goście. Christian Eriksen wyszedł na czystą pozycję, a pełniący dziś rolę pierwszego bramkarza Łukasz Fabiański zastopował akcję reprezentanta Danii. W odpowiedzi dwie świetne sytuacje do zdobycia gola miał Theo Walcott, jednak czujny Hugo Lloris poradził sobie ze strzałami Anglika.

Z minuty na minutę coraz lepiej radził sobie Arsenal, czego następstwem były kolejne okazję pod bramkowe. W 21. minucie bliski szczęścia był Santi Cazorla, a chwil później przed kolejną szansą stanął Walcott, który i tym razem nie potrafił posłać futbolówki między słupki.

W 31. minucie gospodarze dopięli swego i wyszli na zasłużone prowadzenie. Serge Gnabry przejął piłkę na 30. metrze i natychmiast popędził z nią w kierunku bramki, napastnik „Kanonierów” zagrał piłkę w „uliczkę”, a nadbiegający lewym skrzydłem Cazorla precyzyjnym strzałem posłał futbolówkę do siatki. W kolejnych minutach cały czas stroną przeważającą pozostawał Arsenal, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugie 45. minut rozpoczęło się od ataków Tottenhamu, z których jednak nic prócz kilku rzutów rożnych nie wynikło. Po godzinie przed kolejną szansą stanął Walcott. Skrzydłowy reprezentacji Anglii minął Llorisa, jednak jego strzał z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Chwilę później piłkę na środku boiska stracił Danny Rose, z futbolówkę natychmiast wystartował Tomas Rosicky i w sytuacji sam na sam z bramkarzem podwyższył prowadzenie „Kanonierów”.

W kolejnych minutach mimo dwubramkowego prowadzenia cały czas stroną przeważającą był Arsenal, a kolejne okazję do zdobycia gola mieli Walcott i wprowadzony w drugiej połowie Mesut Ozil. Ostatecznie wynik zakończył się zwycięstwem Arsenalu 2:0.

Arsenal Londyn – Tottenham Hotspur 2:0 (1:0)