Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

VfL Wolfsburg po raz pierwszy w historii triumfował w DFB Pokal! W finałowym spotkaniu rozegranym w Berlinie sposobu na zatrzymanie świetnie radzących sobie w kończącym się sezonie „Wilków” nie znalazła Borussia Dortmund, która przegrała 1:3

VfL Wolfsburg po raz pierwszy triumfował w DFB Pokal

Wolfsburg triumfował w DFB Pokal foto: AFP

Rywalizacja na stadionie olimpijskim w Berlinie rozpoczęła się od szybko zdobytej bramki przez podopiecznych Jurgena Kloppa. Piłkę w pole karne dośrodkował Shinji Kagawa, a do siatki trafił Pierre-Emerick Aubameyang. W odpowiedzi groźnie zaatakował Wolfsburg, a bliski szczęścia był Ivan Perisić.

W kolejnych minutach obie drużyny wypracowywały sobie kolejne okazję do zdobycia gola, jednak zdecydowanie bliżej szczęścia był Borussia, a doskonałą okazję zmarnował Marco Reus. W 22. minucie z rzutu wolnego potężnie uderzył Naldo, Mitchell Langerak odbił strzał obrońcy „Wilków”, jednak do futbolówki dopadł Luiz Gustavo i strzałem z bliskiej odległości doprowadził do wyrównania.

Nowi wicemistrzowie Niemiec poczuli krew i bardzo szybko zdominowali ustępujących wicemistrzów. W 33. minucie po długo i dość chaotycznie rozgrywanej akcji piłkę przed polem karnym przejął Kevin de Bruyne, który natychmiast uderzył w kierunku bliższego słupka i już po chwili cieszył się z prowadzenia. Pięć minut później Wolfsburg wyprowadził cios numer trzy. Ustawiony na prawej stronie Perisić miękko dośrodkował w pole karne, a rosły Bas Dost głową wpakował futbolówkę do siatki.

Zaskoczona takim obrotem spraw Borussia odpowiedziała dopiero w samej końcówce pierwszej części spotkania kiedy to futbolówkę w pole karne posłał Kagawa, a groźnie uderzył Aubameyang, jednak w oddaniu celnego strzału przeszkadzał mu Ricardo Rodriguez.

Po zmianie stron losy rywalizacji mógł bardzo szybko rozstrzygnąć Daniel Caligiuri, który znalazł się na czystej pozycji, jednak lepszy w pojedynku jeden na jeden okazał się Langerak. W odpowiedzi bliski zdobycia kontaktowego gola był Kagawa. Japończyk wślizgiem uderzył po podaniu Reusa, a jego strzał trafił w słupek.

W 66. minucie znów bliski szczęścia był Wolfsburg, jednak tym razem zmierzającą do siatki piłkę w ostatniej chwili wybił Erik Durm. Chwilę później opuszczający po finale DFB Pokal Dortmund trener Klopp dokonał dwóch zmian, a na boisku zameldowali się wracający do gry Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski.

Mimo dwóch bramek straty Borussia nie zamierzała się poddawać i stworzyła sobie kilka okazji do zdobycia gola, jednak ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i Wolfsburg po raz pierwszy w historii triumfował w DFB Pokal.

Borussia Dortmund – VfL Wolfsburg 1:3 (1:3)