[ad] Empty ad slot (#1)!

W szlagierowym spotkaniu 34. kolejki Premier League prowadzący w ligowej tabeli Liverpool FC pokonał na Anfield Road Manchester City 3:2. Dzięki temu zwycięstwu „The Reds” umocnili się na pozycji lidera.

Słowacki obrońca Martin Skrtel

Martin Skrtel fot.Getty Images

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 6. minucie spotkania. Walczący na środku boiska Luis Suarez posłał prostopadłą piłkę w pole karne, na czystej pozycji znalazł się Raheem Sterling, który z dużym spokojem umieścił futbolówkę w siatce. Po kwadransie gry „The Reds” powinni prowadzić różnicą dwóch bramek. Ustawiony na prawej stronie Sterling dośrodkował w pole karne, a przed szansą stanął Daniel Sturridge, jednak jego strzał minął bramkę wicemistrzów Anglii.

W 26. minucie gospodarze ruszyli z szybkim kontratakiem, a przed szansą stanął Steven Gerrard, jednak z jego strzałem poradził sobie Joe Hart. Kilkadziesiąt sekund później Liverpool cieszył się z dwubramkowego prowadzenia. Gerrard dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a celnym strzałem głową popisał się Martin Skrtel. W kolejnych minutach nie brakowało kolejnych sytuacji z obu stron. Najpierw bliski szczęścia był Sturridge, a chwilę później okazję na zdobycie kontaktowej brami miał Edin Dżeko, jednak w ostatniej chwili piłkę wybił mu Gerarrd.

W końcówce pierwszej części spotkania zdecydowanie odważniej zaatakował Manchester, jednak dobrze interweniujący Simon Mignolet i asekurujący go obrońcy oddalili zagrożenie.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od kolejnych ataków Liverpoolu, jednak to „The Citizens” zdobywali gole. W 57. minucie po sprytnie rozegranej kombinacyjnej akcji kontaktową bramkę zdobył David Silva.

Kilka chwil później goście mieli okazję do zdobycia drugiego gola, jednak tym razem z piłką w doskonałej sytuacji minął się Edin Dżeko. W 62. minucie ustawiony w pole karnym Silva wstrzelił piłkę w pole bramkowe, a niefortunnie interweniujący Glen Johnson skierował piłkę do własnej bramki.

W kolejnych minutach oglądaliśmy szybkie akcję przeprowadzone przez piłkarzy obu drużyn, a swoje okazje mieli m.in Suarez i Silva. Na niespełna kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry w pozornie nie groźnej sytuacji prosty błąd popełnił Vincent Kompany, a Philippe Coutinho strzałem z około 15 metrów ponownie wyprowadził „The Reds” na prowadzenie. W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zobaczył jeszcze Jordan Henderson.

Ostatecznie Liverpool pokonał Manchester City 3:2, jednak mimo tej wygranej nie może być jeszcze pewny zdobycia mistrzowskiego tytułu ponieważ do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze cztery kolejki, a dodatkowo „The Citizens” mają do rozegrania dwa zaległe spotkania.

Liverpool FC – Manchester City 3:2 (2:0)

Sterling 6, Skrtel 26, Coutinho 78 – Silva 57, Johnson 62(s)