[ad] Empty ad slot (#1)!

W spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Champions League Bayern Monachium rozbił na Allianz Arena Dinamo Zagrzeb 5:0. Hat-tricka w rywalizacji z mistrzem Chorwacji ustrzelił niesamowity Robert Lewandowski.

Polski piłkarz Robert Lewandowski

Robert Lewandowski cały czas w gazie foto: Getty Images

Od początku rywalizacji w Monachium stroną przeważającą był Bayern, który w swoim stylu szybko starał się rozgrywać piłkę na połowie przeciwnika i raz po raz sprawdzał dyspozycję bramkarza gości, a swoje okazję mieli Jerome Boateng i Robert Lewandowski.

W 12. minucie to właśnie Boateng popełnił fatalny błąd przed własnym polem karnym, jednak doskonałej okazji nie wykorzystał Marko Pjaca. W odpowiedzi z ostrego kąta kropnął Costa i kompletnie zaskoczony Eduardo musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Kilka chwil po wznowieniu gry od środka kolejny błąd popełnili defensorzy mistrza Niemiec, a tym razem uratował ich dobrze interweniujący Manuel Neuer.

W 21. minucie fatalnie na własnej połowie zachował się Filip Benković, któremu piłkę zabrał Thiago Alcantara, który natychmiast ruszył w kierunku bramki i po wymanewrowaniu Eduardo odegrał do boku, a do pustej bramki trafił Lewandowski. Bayern nie zamierzał na tym poprzestawać i niespełna trzy minuty później zdobył kolejnego gola, a tym razem na listę strzelców po fatalnym błędzie Eduardo wpisał się Mario Goetze.

W 28. minucie kibice oglądający rywalizację na Allianz Arena po raz drugi skandowali nazwisko kapitana reprezentacji Polski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem od poprzeczki umieścił piłkę za linią bramkową. W końcówce pierwszej odsłony swojej szansy szukali jeszcze Kingsley Coman i Joshua Kimmich.

Po zmianie stron cały czas dominował Bayern, który w 55. minucie zdobył kolejnego gola. Ustawiony w środku Costa odegrał piętą do Thiago, Hiszpan natychmiast odegrał do Lewandowskiego, a polski napastnik sprytnym strzałem nad interweniującym bramkarzem skompletował hat-trick.

W odpowiedzi do przodu ruszył osamotniony El Arabi Hilal Soudani, a z jego płaskim strzałem spokojnie poradził sobie Neuer. W kolejnych minutach „Bawarczycy” bez zbędnego forsowania tempa rozgrywali piłkę na połowie Dinama, a dwie kolejne okazję miał Lewandowski, którego pierwszy strzał przyblokowali obrońcy, a drugie uderzenie nieznacznie minęło bramkę.

W końcówce spotkania kolejnych goli szukali Goetze i Lewandowski, niemiecki pomocnik trafił w słupek, a szukający czwartego trafienia Lewandowski posłał piłkę z rzutu wolnego nad poprzeczką. Ostatecznie Bayern rozbił Dinamo 5:0 i z kompletem punktów prowadzi w grupie F piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium – Dinamo Zagrzeb 5:0 (4:0)