Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W rewanżowym spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej Legia Warszawa pokonała po zaciętym spotkaniu Zorię Ługańsk 3:2 i przypieczętowała awans do fazy grupowej. Zwycięską bramkę dla wicemistrzów Polski zdobył w doliczonym czasie z rzutu karnego Ondrej Duda.

Wicemistrz Polski Legia Warszawa

Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Europa League foto: legia.com

Już pierwsza ofensywna akcja gości na Łazienkowskiej mogła przynieść jej zdobycie gola, a bliski szczęścia po strzale z rzutu wolnego był Żeljko Ljubenović. W odpowiedzi z dobrej strony pokazała się dwójka Michał Kucharczyk i Dominik Furman, jednak cała sytuację wyjaśnił Mykyta Shevchenko.

Po kwadransie gry z rzutu wolnego kąśliwie dośrodkował Tomasz Brzyski, po którego strzale piłka pomimo dwóch nabiegających piłkarzy ugrzęzła w siatce. W kolejnych minutach wicemistrzowie Polski spokojnie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a z dobrej strony pokazali się aktywni Bartosz Bereszyński i Guilherme.

Niestety w końcówce pierwszej części spotkania goście z Ukrainy doprowadzili do wyrównania. Po faulu Igora Lewczuka celnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Dmytro Khomchenovskiy.

Na początku drugiej części spotkania oglądaliśmy dwie próby w wykonaniu obu drużyn. Najpierw bliski szczęścia był Guilherme, a chwilę później groźnie strzelał również Ljubenović, jednak nieznacznie się pomylił.

W 62. minucie gospodarze ruszyli z szybkim atakiem. Piłkę w pole karnym opanował Aleksandar Prijović, który wycofał ją do Furmana, a nieczyste uderzenie środkowego pomocnika piętą skontrował jeszcze Guilherme i Legia po raz drugi w dzisiejszym spotkania mogła się cieszyć z prowadzenia.

Niestety radość na Łazienkowskiej trwała tylko kilka chwil. W 66. minucie z rzutu wolnego kropnął Ruslan Malinovskiy, a przyblokowany przez własnych obrońców Dusan Kuciak nie zdołał odbić mocno bitej piłki. W końcówce spotkania szukająca kolejnego gola Zoria miała jeszcze dwie okazję, jednak ostatecznie to Legia przeciągnęła szalę na swoją stronę. W doliczonym czasie gry po wyjściu z szybkim kontratakiem faulowany w polu karnym był Ondrej Duda, sędzia Tobias Welz wskazała na jedenasty metr, a rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Legia Warszawa – Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)

Tomasz Brzyski 15, Guilherme 62, Ondrej Duda 90(k) – Dmytro Khomchenovskiy 41, Ruslan Malinovskiy 66