[ad] Empty ad slot (#1)!

W szlagierowym spotkaniu 4. kolejki Ekstraklasy prowadząca w tabeli Legia Warszawa zremisowała przed własną publicznością z Wisłą Kraków 1:1. Bramki w dzisiejszym spotkaniu zdobyli Dominik Furman i Wilde-Donald Guerrier.

Wicemistrz Polski Legia Warszawa

Legia Warszawa rozbiła Podbeskidzie foto: legia.com

Pierwsze minuty rywalizacji na Łazienkowskiej przebiegały pod dyktando gości z Krakowa, którzy starali się atakować gospodarzy już na ich połowie, a dobre okazję do zdobycia gola mieli Rafael Crivellaro i Wilde-Donald Guerrier.

W 20. minucie gry na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Nemanja Nikolić, ale dobrze ustawiony Radosław Cierzniak odbił futbolówkę po jego strzale. Dwie minuty później swoją szansę z rzutu wolnego miał Dominik Furman, jednak zbyt mocno „podebrał” piłkę i ta przeszła nad poprzeczką.

W kolejnych minutach swoje okazję mieli Paweł Brożek i Krzysztof Mączyński, jednak Dusan Kuciak nie musiał interweniować przy ich próbach. W odpowiedzi z dystansu uderzył aktywny Guilherme, jednak jego próba przeszła obok bramki „Białej Gwiazdy”.

W końcówce pierwszej części spotkania na indywidualną akcję zdecydował się Ondrej Duda, Słowak znalazł sobie trochę miejsca i odegrał futbolówkę do boku, a nadbiegający Furman huknął ile sił, a piłka po rykoszecie od Arkadiusz Głowackiego wpadła do siatki.

Już na początku drugiej odsłony spotkania drugiego gola dla wicemistrzów Polski powinien zdobyć Michał Kucharczyk. Skrzydłowy reprezentacji Polski dostał piłkę od Nikolicia, jednak w doskonałej sytuacji trafił w słupek, a następnie piłkę szczęśliwie wyłapał Cierzniak.

W 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę ręką we własnym polu karnym zagrał Jakub Rzeźniczak, a prowadzący to spotkanie Daniel Stefański wskazał na jedenasty metr i ukarał kapitana Legii żółtą kartką. Futbolówkę na wapnie ustawił sobie Rafał Boguski, jednak były reprezentant Polski uderzył bardzo czytelnie i z jego strzałem poradził sobie Dusan Kuciak.

W odpowiedzi świetną kontrą wyprowadziła Legia. Piłkę na wolne pole posłał Duda, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Nikolić, jednak z jego próbą poradził sobie Cierzniak. W 64. minucie Wisła doprowadziła do wyrównania. Ustawiony na prawej stronie Boban Jović dośrodkował piłkę w pole karne, a nieporadność defensywy gospodarzy wykorzystał Guerrier.

W 76. minucie znów z dobrej strony pokazał się Duda, po raz kolejny uderzał Nikolić, jednak jego strzał pewnie wyłapał Cierzniak. W końcowych minutach spotkania obie drużyny miały kolejne okazję, jednak ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie. Legia straciła pierwsze punkty, a mimo to pozostała liderem Ekstraklasy, mająca o połowę mniej punktów Wisła jest dziewiąta.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 1:1 (1:0)