[ad] Empty ad slot (#1)!

W szlagierowym spotkaniu 1/8 finału Champions League Juventus Turyn zremisował przed własną publicznością z Bayernem Monachium 2:2. Do 63. minuty mistrzowie Niemiec prowadzili różnicą dwóch bramek, jednak finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zdołali doprowadzić do wyrównania.

Bayern zdominował mistrza Włoch

Już na samym początku spotkania błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Arturo Vidal, a futbolówkę przejął Mario Mandżukić, jednak Chorwat pospieszył się z oddaniem strzału i z całej akcji nic nie wyszło. W kolejnych minutach wyraźną przewagę na boisku wypracował sobie Bayern, który zdecydowanie zdominował mistrza Włoch. Dobre okazję do zdobycia gola mieli Thomas Muller i Arjen Robben, jednak na tablicy nadal widniał wynik remisowy. W odpowiedzi z szybkim atakiem ruszył Juventus. Ustawiony na lewym skrzydle Paul Pogba dośrodkował w pole karne, a tam nieznacznie pomylił się Mario Mandżukić. Po 30. minutach rywalizacji w stolicy Piemontu z rzutu wolnego dośrodkował Thiago Alcantara, a przed szansą na zdobycie gola stanął Robert Lewandowski, jednak ze strzałem Polaka spokojnie poradził sobie Gianluigi Buffon. W końcówce pierwszej odsłony spotkania mistrzowie Niemiec wyszli na prowadzenie. Ustawiony na lewej stronie Douglas Costa dośrodkował piłkę w pole karne, a w doskonałej sytuacji do siatki trafił Muller.

Juventus wstał z kolan, remis w Turynie

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i stroną przeważającą pozostawał Bayern, a dobre okazję do zdobycia gola mieli Lewandowski i David Alaba. W 55. minucie „Bawarczycy” ruszyli z szybką akcję po przechwycie w środkowej części boiska. Lewandowski rozrzucił piłkę do boku, Robben złamał do środka i w swoim stylu wpakował piłkę do siatki. Kiedy wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte do ataku poderwali się gospodarze. W 63. minucie błąd popełnił Joshua Kimmich, futbolówkę na wolne pole zagrał Mandżukić, a do siatki trafił Paulo Dybala. Niespełna kwadrans później kolejną płynną akcję przeprowadziła dwójka rezerwowych Alvaro Morata i Stefano Sturaro i defensywny pomocnik gospodarzy doprowadził do wyrównania. W końcówce spotkania obie drużyny wykreowały sobie kolejne okazję do zdobycia gola, jednak ostatecznie wynik rywalizacji nie uległ już zmianie. Bayern zremisował w Turynie 2:2 i losy awansu do ćwierćfinału Champions League nadal pozostają sprawą otwartą.

Juventus Turyn – Bayern Monachium 2:2 (0:1)