Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W spotkaniu 22. kolejki Serie A 12 z rzędu ligowe zwycięstwo odniósł Juventus Turyn. Tym razem sposobu na zatrzymanie mistrza Włoch nie znalazło Chievo, które zostało rozbite przed własną publicznością 0:4.

Alvaro Morata ustrzelił dublet, Juventus zdominował Chievo

Rywalizacja na Stadio Marcantonio Bentegodi rozpoczęła się od odważnych ataków gości ze stolicy Piemontu, którzy bardzo szybko chcieli wyjść na prowadzenie i dopięli swego. W 6. minucie ustawiony na prawej stronie Stephan Lichtsteiner zagrał piłkę wzdłuż linii bramkowej, a do pustej bramki skierował ją Alvaro Morata. W kolejnych minutach cały czas stroną przeważającą byli goście, a dobre okazję do zdobycia gola mieli Paulo Dybala i Paul Pogba. Chievo pierwszy celny strzał na bramkę gości oddało w 34. minucie gry, uderzał Nicola Rigoni, a jego strzał spokojnie wyłapał Gianluigi Buffon. Po chwili znów musiał interweniować Albano Bizzarri, a po raz kolejny próbował go pokonać Pogba. W końcówce pierwszej części spotkania kolejną akcję zainicjował Dybala, po chwili Sami Khedira płasko zagrał w pole bramkowe, a na listę strzelców wpisał się ponownie Morata.

Kolejne dwie bramki, Juventus wyrównał rekord

Po zmianie stron dwie dobre okazję mieli gospodarze, jednak w decydujących momentach zabrakło im precyzji. W kolejnych minutach znów do głosu doszedł Juventus. W 61. minucie goście przeprowadzili świetną zespołową akcję, którą celnym strzałem zakończył Alex Sandro. Po kilka minut na tablicy wyników było już 4:0, po tym jak indywidualną akcję precyzyjnym strzałem wykończył Pogba. W 73. minucie fatalny błąd przed własnym polem karnym popełnił Leonardo Bonucci, jednak doskonałej okazji nie potrafili wykorzystać Roberto Inglese i Paul-Jose M’Poku. W końcowym kwadransie rywalizacji w Weronie kolejne okazję mieli mistrzowie Włoch, a do siatki mogli trafić Sandro, Dybala i Pogba. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie. Juventus odniósł 12 ligowe zwycięstwo z rzędu i po raz pierwszy w obecnym sezonie wskoczył na fotel lidera w Serie A, na którym pozostanie przynajmniej do meczu SSC Napoli – Empoli.

AC Chievo – Juventus Turyn 0:4 (0:2)