Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W ostatniej kolejce fazy grupowej reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 1:0 i pewnie awansowała do fazy pucharowej Mistrzostw Europy rozgrywanych we Francji. Bramkę na wagę drugiego zwycięstwa podczas Euro 2016 zdobył Jakub Błaszczykowski.

Doskonałe sytuacje omal się nie zemściły

Już pierwsza ofensywna akcja „Biało-Czerwonych” mogła zakończyć się zdobyciem gola. Na czystej sytuacji znalazł się Arkadiusz Milik, jednak huknął wprost w bramkarza. Chwilę później Milik wcielił się w rolę asystenta, a przed szansą na zdobycie gola stanął Robert Lewandowski, jednak posłał piłkę nad bramką. W kolejnych minutach groźnymi akcjami odpowiedziała Ukraina, a bliscy szczęścia byli Roman Zozula i Andrij Jarmolenko. W 17. minucie gry Ukraińcy powinni wyjść na prowadzenie. Po kolejnym błędzie w strefie środkowej w doskonałej sytuacji znalazł się Jarmolenko, ale na nasze szczęście uderzył obok bramki. Kilka minut później bliski szczęścia był Jewhen Konoplanka, skrzydłowy Sevilli złamał do środka i uderzył w kierunku bliższego słupka, jednak nieznacznie się pomylił. Nieporadnie radzący sobie „Biało-Czerwoni” nie potrafili przeprowadzić groźnej akcji, a kolejne okazję po naszych błędach miała Ukraina, jednak na nasze szczęścia nasi rywale również nie potrafili ich wykorzystać.

Jakub Błaszczykowski dał Polsce prowadzenie

W przerwie boisko opuścił niewidoczny Piotr Zieliński, a jego miejsce zajął Jakub Błaszczykowski i już po kilku minutach Kuba otworzył wynik spotkania. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego Błaszczykowski przejął piłkę w polu karnym zszedł do lewej nogi i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka chwil po zdobyciu bramki reprezentacja Polski mogła cieszyć się ze zdobycia drugiej bramki. Po wyjściu z szybkim kontratakiem w doskonałej sytuacji znalazł się Bartosz Kapustka, który nieznacznie się pomylił. W kolejnych minutach oglądaliśmy sporo walki w środku pola i szarpanej gry z obu stron. W 80. minucie gry po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przed kolejną szansą na zdobycie gola stanął Zozula, jednak i tym razem zabrało mu trochę dokładności. Chwilę później na strzał zza pola karnego zdecydował się Rusłan Rotan, jednak dobrze po raz kolejny interweniował Łukasz Fabiański. Ostatecznie reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo na Euro 2016 i z drugiego miejsca w grupie C awansowała do 1/8 finału gdzie jej przeciwnikiem będzie Szwajcaria.

Ukraina – Polska 0:1 (0:0)

Jakub Błaszczykowski 54

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *