[ad] Empty ad slot (#1)!

W pierwszym spotkaniu 17. kolejki Primera Division Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością zajmujące miejsce w dolnej części tabeli Levante 3:1. Cały mecz z trybun Vicente Calderon obejrzał wracający do Madrytu Fernando Torres.

Pomocnik Atletico Madryt Antoine Griezmann

Antoine Griezmann zdobył dwie bramki dla Atletico foto: Getty Images

Od początku rywalizacji w Madrycie stroną dominującą byli gospodarze, a swoje okazję do zdobycia gola mieli Antoine Griezmann i Mario Mandżukić. W 18. minucie gry lewą stroną boiska ruszył Guilherme Siqueira, Brazylijczyk dośrodkował futbolówkę w pole karne, a sprytnym strzałem głową popisał się Griezmann. W kolejnych minutach cały czas stroną dominującą pozostawali gospodarze, a swoje okazję mieli Arda Turan i Juanfran, jednak z ich próbami dobrze radził sobie Diego Marino.

Kilka chwil po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Griezmann. Piłkę w pole karne dośrodkował Juanfran, najpierw uderzał Mandżukić, ze strzałem Chorwata poradził sobie Marino, ale przy dobitce Francuza nie miał już nic do powiedzenia. Kilka chwil później gospodarze byli blisko zdobycia gola numer 3, jednak kapitalnej sytuacji nie wykorzystał Tiago Mendes.

W 62. minucie kontaktową bramkę dla gości z Walencji zdobył po rzucie rożnym dość szczęśliwie Nabil El Zhar, który kilka chwil po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców. Kilka chwil później El Zhar zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale tym razem jego próba minęła bramkę Atletico. W międzyczasie wsparcie od kibiców Atletico otrzymał wracający do domu Fernando Torrres. W 82. minucie mistrzowie Hiszpanii ostatecznie rozstrzygnęli losy dzisiejszej rywalizacji. Piłkę w pole karne dośrodkował Tiago, a do siatki głową trafił niezawodny Diego Godin.

Dzisiejszy pojedynek mistrza Hiszpanii z wysokości trybun oglądał wracający po ponad 7 latach na Vicente Calderon Fernando Torres.

Atletico Madryt – Levante UD 3:1 (1:0)