[ad] Empty ad slot (#1)!

W szlagierowym spotkaniu 25. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała przed własną publicznością z mistrzem Niemiec Bayernem Monachium 0:0. Der Klassiker obfitował w sytuacje pod bramkowe, a mimo to żadnej drużynie nie udało się trafić do siatki.

Bramkarzem górą, remis w Dortmundzie

Od początku rywalizacji na Signal Iduna Park kibice oglądali świetne widowisko z okazami bramkowymi z obu stron. Najpierw dobrze zapowiadającą akcję zmarnował Marco Reus, a w odpowiedzi świetnej sytuacji nie wykorzystał Thomas Muller. W 11. minucie defensywie mistrza Niemiec urwał się Pierre-Emerick Aubameyang, najskuteczniejszy piłkarz BVB znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak lepszy okazał się Manuel Neuer. Kilka chwil później świetnie do akcji ofensywnej podłączył się Erik Durm, który wymanewrował obrońcę, ale uderzył obok bramki. W 27. minucie obie drużyny stworzyły sobie bardzo dobre okazję do zdobycia gola. Najpierw interweniujący we własnym polu karnym Joshua Kimmich zatrzymał Reusa, a chwilę później w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem gospodarzy znalazł się Douglas Costa, który huknął wprost w niego.W końcówce pierwszej części spotkania dwie okazję wypracował sobie jeszcze Arjen Robben, jednak zamiast podać lepiej ustawionym kolegom sam kończył je strzałem i z całej sytuacji nic nie wyszło.

Najważniejsza defensywa, Der Klassiker na remis

Druga połowa Der Klassiker rozpoczęła się od kolejnej okazji dla gospodarzy, jednak i tym razem Aubameyang nie zdołał trafić do siatki. W odpowiedzi dobre okazje do otworzenia wyniku spotkania mieli Arturo Vidal i Robben, jednak im również zabrakło trochę szczęścia. W miarę upływu czasu obie drużyny coraz bardziej skupiały się na defensywie, a mimo to kibice zobaczyli jeszcze kilka ciekawych sytuacji, a najlepszych z nich nie wykorzystali Vidal, który trafił w poprzeczką i Aubameyang, którego kolejne uderzenie minęło bramkę mistrza Niemiec. Ostatecznie Der Klassiker zakończył się podziałem punktów i status quo w ligowej tabeli zostało utrzymane – na 9 kolejek przed końcem rozgrywek Bayern ma 5 punktów przewagi nad BVB.

Borussia Dortmund – Bayern Monachium 0:0