[ad] Empty ad slot (#1)!

Po Islandii i Republice Czech Anglia została kolejnym finalistą Euro 2016. W 8. serii eliminacyjnych spotkań „Synowie Albionu” pokonali na Wembley reprezentację Szwajcarii 2:0.

Bramkarz reprezentacji Anglii Joe Hart

Joe Hart foto: Getty Images

Starcie w stolicy Anglii rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy, którzy w pierwszych minutach wypracowali sobie dwie niezłe okazje. Najpierw w pole karne dośrodkował James Milner, a głową uderzał Luke Shaw. Kilka chwil później Milner kropnął z rzutu wolnego, ale z jego próbą poradził sobie Yann Sommer.

W kolejnych minutach kolejne okazję mieli gospodarze, a bliscy szczęścia byli Alex Oxlade-Chamberlain i Wayne Rooney. W odpowiedzi z dobrej strony pokazał się aktywny Xherdan Shaqiri, który najpierw szukał swojej szansy w uderzeniach z dystansu, a w 31. minucie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak nie najlepiej przyjmował sobie piłkę i całą sytuację wyjaśnił Joe Hart.

W końcówce pierwszej odsłony spotkania obie drużyny stworzyły sobie kolejne okazję do zdobycia gola, a bliscy szczęścia byli Rooney i Josip Drmić.

Po zmianie strony obie ekipy poszły na wymianę ciosów, a okazję na zdobycie pierwszej bramki podobnie jak przed przerwą mieli Rooney i Drmić. Jednak z minuty na minutę coraz większą przewagę na boisku zyskiwali gospodarze, a prowadzenie w 67. minucie dał im rezerwowy Harry Kane. Napastnik Tottenhamu wykorzystał płaskie dośrodkowanie z lewej strony boiska i z dużym spokojem skierował piłkę do siatki.

Zaskoczona Szwajcaria próbowała odpowiedzieć, a dobre okazję do tego mieli wprowadzony po przerwie Breel Embolo i Timm Klose, którego indywidualna akcja omal nie zakończyła się zdobyciem gola. W końcówce spotkania gospodarzom pomógł nieco włoski arbiter Gianluca Rocchi, który najpierw nie odgwizdał faulu na Embolo, a kilka chwil później zwinnym nurkiem w polu karnym popisał się Raheem Sterling, a Rocchi wskazał na rzut karny, który na bramkę zamienił Rooney, dla którego było to 50. trafienie w reprezentacji.

Ostatecznie Anglia pokonała Szwajcarię 2:0 i jako trzecia drużyna zagwarantowała sobie awans do Euro 2016.

Anglia – Szwajcaria 2:0 (0:0)

Harry Kane 67, Wayne Rooney 84(k)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.