[ad] Empty ad slot (#1)!
W najciekawszym spotkaniu 20. kolejki Premier League Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium Newcastle United 7:3. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:1, a wielka kanonada rozpoczęła się w 50. minucie i trwała do ostatniego gwizdka sędziego.

fot. Getty Images
Pierwszą groźną okazję wypracowali sobie goście. W 17. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Demba Ba, a piłka w nieznacznej odległości minęła bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.
Chwilę później na prowadzenie po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli Kanonierzy. Theo Walcott znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Newcastle i Tim Krul po raz pierwszy w tym spotkaniu musiał wyciągać futbolówkę z siatki.
W 38. minucie Walcott po raz drugi w dzisiejszym spotkaniu znalazł się sam przed bramkarzem gości, jednak tym razem fatalnie przestrzelił.
Dominacja Arsenalu nie podlegała dyskusji jednak w samej końcówce pierwszej połowy meczu do wyrównania doprowadzili goście. Z rzutu wolnego uderzył Demba Ba, Jack Wilshere zmienił jeszcze tor lotu piłki i bezradny w tej sytuacji Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki.
Po zaledwie pięciu minutach drugiej połowy spotkania Arsenal ponownie wyszedł na prowadzenie. Santi Cazorla odegrał piłkę do boku, a płaskim strzałem z około 16. metrów popisał się Alex Oxlad-Chamberlain.
Kilka minut później kolejną znakomitą okazję zmarnował Walcott, a to już po chwili zemściło się na zawodnikach Arsenalu. Gabriel Obertan popisał się indywidualną akcję i odegrał piłkę do niepilnowanego Sylvaina Marveauxa i było 2:2.
Wymiana ciosów trwała nadal. W 64. minucie spotkania Wilshere dośrodkował piłkę w pole bramkowe przyjezdnych, futbolówkę zmierzającą do siatki wybił Fabricio Coloccini, ale nadbiegający z głębi Lukas Podolski był nie do zatrzymania i Kanonierzy po raz trzeci w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie, ale cieszyli się z niego zaledwie 5. minut. Po raz drugi do wyrównania doprowadził Demba Ba.
Jednak ostatnie 20. minut należało do gospodarzy, którzy zdobyli kolejne cztery bramki. Po dwa trafienia dołożyli Olivier Giroud i Theo Walcott, który ostatecznie skompletował hat-trick.
Arsenal Londyn – Newcastle United 7:3 (1:1)
Walcott 20, 73, 90, Oxlade-Chamberlain 50, Podolski 64, Giroud 85, 87 – Ba 43, 69, Marveaux 59
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xwb6rn_arsenal-vs-newcastle-7-3-goals-highlights_sport[/dailymotion]
Dodaj komentarz