[ad] Empty ad slot (#1)!
W spotkaniu 35. kolejki La Liga walcząca o prawo gry w eliminacjach do Champions League Valencia CF rozbiła w wyjazdowym starciu Rayo Vallecano 4:0.

Roberto Soldado fot. REUTERS/Heino Kalis
Marząca o kwalifikacji do Champions League Valencia od samego początku ruszyła do ataków, a gospodarze ograniczali się do wyprowadzania kontrataków.
W 27. minucie meczu Jordi Figueras faulował Daniego Parejo we własnym polu karnym, a chwilę później piłkę do siatki wpakował Pablo Piatti. Mimo to sędzia wrócił do poprzedniej sytuacji ukarał obrońcę Rayo żółtą kartką i przyznał rzut karny drużynie gości, który na bramkę zamienił Roberto Soldado.
W 34. minucie najlepszy strzelec „Los Che” po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Jeszcze przed przerwą w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piatti, jednak Argentyńczyk zmarnował wyborną okazję do zdobycia trzeciej bramki. W odpowiedzi do siatki przyjezdnych trafił Andrija Delibašić, jednak sędzia nie uznał jego trafienia.
W drugiej części spotkania stroną przeważającą nadal była Valencia, co udokumentowała zdobyciem kolejnych dwóch bramek. W 61. minucie Andres Guardado „na raty” pokonał Rubena, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Nelson Valdez.
Dzięki temu zwycięstwu Valencia awansowała na czwarte miejsce w tabeli Primera Division i pozostanie na nim przynajmniej do poniedziałkowej rywalizacji Realu Sociedad z Granadą.
Rayo Vallecano – Valencia CF 0:4 (0:2)
Soldado 28(k), 34, Guardado 62, Valdez 90
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xzsxja_vallecano-vs-valencia-0-4-match-highlights-12-05-2013_sport#.UY-TtqJSjpg[/dailymotion] [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xzsxna_rayo-vallecano-0-4-valencia-all-goals-12-05-2013_sport#.UY-TxKJSjpg[/dailymotion]
Dodaj komentarz