Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W spotkaniu 27. kolejki Serie A kapitalnym pościgiem popisał się Inter Mediolan. Po 20. minutach dzisiejszej rywalizacji prowadzący Inter Andrea Stramaccioni przecierał oczy ze zdumienia, jego zespół przegrywał już 2:0, by ostatecznie wygrać 3:2. Świetne spotkanie rozegrał Rodrigo Palacio zdobywca dwóch bramek dla przyjezdnych.

Walczący o miejsce premiowane udziałem w Champions League Inter Mediolan

Inter Mediolan fot. Getty Images

Catania rozpoczęła dzisiejszy mecz z wysokiego „C”. W 7. minucie spotkania Gonzalo Ruben Bergessio znalazł się sam przed bramkarzem gości i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Po niespełna 20. minutach spotkania stadion po raz drugi wybuchł w szale euforii. Francesco Lodi dośrodkował piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Giovanni Marchese i umieścił piłkę w siatce.

Inter odpowiedział dopiero w 52. minucie, a do bramki Catanii trafił Ricardo Alvarez, a asystę przy jego trafieniu zapisał na swoje konto Rodrigo Palacio.

To właśnie Palacio został bohaterem Interu, w 70. minucie doprowadził do wyrównania, a w doliczonym czasie gry zdobył zwycięską bramkę, dzięki czemu Inter zgarnął ważne 3. punkty i awansował na czwarte miejsce w tabeli Serie A.

Catania Calcio – Inter Mediolan 2:3 (2:0)