Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W szlagierowym spotkaniu 25. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością dotychczasowego lidera włoskiej Serie A 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa i awansu na pierwsze miejsce w tabeli zdobył Simone Zaza.

Taktyka i wyczekiwanie na Juventus Stadium

Rywalizacja na Juventus Stadium rozpoczęła się od wzajemnego badania siły rywala i długo rozgrywanych akcji. Z minuty na minutę coraz większą przewagę na boisku wypracowywali sobie gospodarze, jednak nie przekładało się to na dobre okazję pod bramkowe. Próbowali Juan Cuadrado i Paul Pogba, jednak ich strzały, albo mijały się z celem, albo radził sobie z nimi Pepe Reina. Napoli ocknęło się na moment w końcówce pierwszej odsłony spotkania. Najpierw po akcji prawą stroną i dobrym dośrodkowaniu w pole karne całą sytuację wyjaśnił Leonadro Bonucci, a po chwili minimalnie spóźniony do podania kolegi był Gonzalo Higuain.

Magiczny strzał Juventus liderem Serie A

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie Juventus długo rozgrywał piłkę niekwapiąc się do specjalnych ataków na bramkę gości, aż do 63. minuty. Właśnie wtedy piłkę w polu karnym opanował Pogba, który wycofał ją na 16. metr, a nadbiegający Paulo Dybala nieznacznie się pomylił. W miedzy czasie na boisku zameldował się Simone Zaza, który w swoim stylu walczył z obrońcami do końca o każdą piłkę. W 80. minucie szczęścia w uderzeniu z dystansu poszukał Marek Hamsik, jednak i jemu zabrakło precyzji. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów i status quo nie ulegnie zmianie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Zaza, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Juventus Stadium wybuchło w euforii, gospodarze wygrali 15 ligowy mecz z rzędu i po raz pierwszy w sezonie 2015/2016 wskoczyli na fotel lidera Serie A.

Juventus Turyn – SSC Napoli 1:0 (0:0)