[ad] Empty ad slot (#1)!

W spotkaniu 23. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał w stolicy Piemontu zajmującą miejsce w dolnej części tabeli Genuę 1:0. Jedynego gola zdobył w 30. minucie gry fatalnie interweniujący Sebastian De Maio.

Ospały Juventus wyszedł na prowadzenie po samobójczym trafieniu

Pierwsze minuty rywalizacji na Juventus Stadium przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy spokojnie rozgrywali piłkę w ataku pozycyjnym. Mistrzowie Włoch mimo sporej przewagi nie potrafili rozerwać defensywy gości i musieli szukać swoich szans w uderzeniach zza pola karnego, a swojej szansy szukali Paulo Dybala i Paul Pogba. W 30. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Juan Cuadrado. Reprezentant Kolumbii świetnym zwodem wymanewrował obrońcę gości, a następnie płasko wstrzelił futbolówkę w pole bramkowe, a tą do siatki skierował niefortunnie interweniujący Sebastian De Maio. W końcowym kwadransie pierwszej połowy spotkania wyraźnie ożywili się goście z Genui, a swoich szans szukał ich najlepszy strzelec Leonardo Pavoletti.

Juventus po raz 13 z rzędu triumfuje w Serie A

Po zamianie stron dość nieoczekiwanie przed szansą na zdobycie gola stanęli goście. W doskonałej sytuacji znalazł się Alessio Cerci, jednak z jego strzałem poradził sobie świetnie interweniujący Gianluigi Buffon. W odpowiedzi groźnie zaatakowali gospodarze, a dobre okazję do zdobycia gola mieli Cuadrado i wprowadzony kilka minut wcześniej Simone Zaza. W kolejnych minutach cały czas optyczną przewagę na boisku mieli mistrzowie Włoch, którzy próbowali dobić rywala, jednak zarówno Dybala, jak i Cuadrado w decydujących momentach brakowało dokładności. W doliczonym czasie gry brutalnie przeciwnika zaatakował Zaza rezerwowy napastnik Juventusu został ukarany czerwoną kartką i gospodarze musieli kończyć mecz w osłabieniu. Ostatecznie Juventus dowiózł jednobramkowe zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego i odniósł tym samym 13 z rzędu zwycięstwo w Serie A. Stojący za sterami mistrza Włoch Massimiliano Allegri pobił tym samym klubowy rekord swojego poprzednika Antonio Conte o jedno zwycięstwo, a w najbliższą niedzielę będzie mógł dalej śrubować swój wynik.

Juventus Turyn – Genoa CFC 1:0 (1:0)