Serwis internetowy poświęcony wydarzeniom ze świata piłki nożnej

W towarzyskim meczu rozegranym w Krakowie Polska reprezentacja przegrała z Australią 1:2.

Nasi zawodnicy odpoczątku meczu atakowali stwarzając sobie bramkowe sytuację, ale to reprezentacja z antypodów obieła prowadzenie. Holman wykorzystał błąd polskiej obrony i pokonał Tytonia. Po 4 minutach znów był remis. Sebastian Boenisch dośrodkował, a piłkę do siatki wpakował Robert Lewandowski.

Szybkie tempo gry przewaga biało-czerwonych i… rzut karny dla Australii, wykorzystany przez Wilkshirea. Kilka minut później sędzia podyktował jedenastkę dla Polski za faul na Błaszczykowskim. Strzał Lewandowskiego obronił bramkarz australijski Federici. Wynik nie uległ już zmianie, Kangury kończyły w 10, za dwie żółte kartki wyrzucony z boiska został Bratt Emerton.

Reprezentacja Polski przygotowująca się do Euro 2012 zagrała kolejny słaby mecz. Pozycja Franciszka Smudy jest co raz gorsza i możliwe, że dojdzie do zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

Polska – Australia 1:2 (1:2)