[ad] Empty ad slot (#1)!

Reprezentacja Niemiec w finale Mistrzostw Świata 2014! W półfinałowym spotkaniu rozegranym na Estadio Mineirão Niemcy rozbili gospodarza turnieju reprezentację Brazylii 7:1. Trzykrotni mistrzowie globu losy półfinałowej rywalizacji rozstrzygnęli jeszcze przed przerwą kiedy udało im się zdobyć pięć bramek.

Miroslav Klose

Miroslav Klose został najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Świata foto: Getty Images

W pierwszych minutach rywalizacji w Belo Horizonte stroną przeważającą byli gospodarze, a swoje szansę mieli m.in Marcelo i zastępujący kontuzjowanego Neymara Bernard. W 11. minucie gry piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Toni Kroos, a niepilnowany Thomas Muller z dużą łatwością wpakował futbolówkę do siatki.

W odpowiedzi na indywidualną akcję zdecydował się Givanildo Hulk, jednak szarżę skrzydłowego „Canarinhos” zastopowali Niemcy. Kilka chwil później po raz kolejny z dobrej strony w ofensywie pokazał się Marcelo, a jego akcję ze skrzydła świetnie zastopował Philipp Lahm.

W 23. minucie swój koncert rozpoczęła reprezentacja Niemiec. Najpierw na czystej pozycji znalazł się Miroslav Klose, który na raty pokonał Julio Cesara i z 16 bramkami na koncie został najskuteczniejszym piłkarzem w historii Mistrzostw Świata.

Niespełna dwie minuty później kolejny błąd popełnił Marcelo, futbolówkę zagrał Lahm, a do siatki szczęśliwie trafił Kroos. Kilka chwil później pomocnik Bayernu Monachium po raz drugi wpisał się na listę, a tym razem asystę przy jego trafieniu zanotował Sami Khedira. Trzy minuty później Julio Cesar musiał po raz piąty wyciągać futbolówkę z siatki, a tym razem z gola cieszył się asystujący kilka chwil wcześniej Khedira. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy spotkania kompletnie rozbita Brazylia nie potrafiła nic zrobić, a kolejne okazję mieli Niemcy, jednak wykorzystać ich nie potrafili Kroos i Mesut Ozil.

Od początku drugiej części spotkania do zdecydowanych ataków ruszyła szukająca bramki honorowej Brazylia. Swoje szansę mieli Oscar i wprowadzony po przerwie Paulinho, jednak kapitalnie interweniujący Manuel Neuer uchronił swój zespół przed utratą gola.

Po godzinie gry groźnym atakiem odpowiedzieli Niemcy. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się szukający swojej 6 bramki na Mundialu Muller, a dobrze interweniujący Cesar przeniósł piłkę po jego strzale nad poprzeczką. Niespełna dziesięć minut później nasi zachodni sąsiedzi zdobyli kolejnego gola, a tym razem na listę strzelców wpisał się wprowadzony w drugiej połowie Andre Schuerrle. Pomocnik Chelsea Londyn dziesięć minut później zdobył siódmą bramkę dla reprezentacji Niemiec dobijając tym samym gospodarzy.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry honorową bramkę dla Brazylii zdobył Oscar. Filigranowy pomocnik prostym zwodem wymanewrował niemieckiego defensora i w sytuacji sam na sam z bramkarzem skierował piłkę do siatki. Ostatecznie rywalizacja w Belo Horizonte zakończyła się wynikiem 7:1. 13 lipca Niemcy zagrają na Maracanie w wielkim finale, a dzień wcześniej Brazylia wystąpi w meczu o 3. miejsce.

Brazylia – Niemcy 1:7 (0:5)