[ad] Empty ad slot (#1)!

W spotkaniu 35. kolejki Premier League Manchester City pokonał na Etihad Stadium walczący o utrzymanie West Bromwich Albion 3:1. Dzięki temu zwycięstwu „The Citizens” cały czas liczą się w walce o mistrzowski tytuł.

Piłkarze wicemistrza Anglii Manchesteru City

Manchester City fot. Getty Images

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 3. minucie gry. Piłkę w polu karnym opanował Sergio Aguero i potężnie uderzył na bramkę, interweniujący Ben Foster odbił piłkę, a do siatki skierował ją Pablo Zabaleta. Kilka minut później gospodarze prowadzili już różnicą dwóch bramek, a na listę strzelców wpisał się Aguero.

Mimo szybkiej utraty dwóch bramek goście nie zamierzali się poddawać i w 16. minucie złapali kontakt z rywalem. Po wyjściu z szybkim atakiem z dobrej strony pokazał się Graham Dorrans, który sprytnie poradził sobie z defensywą „The Citizens” i trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą Manchester ponownie wyszedł na dwu bramkowe prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z bliskiej odległości do siatki trafił Martin Demichelis.

W drugiej połowie spotkania obie drużyny wypracowały sobie kolejne okazję do zdobycia gola, jednak mimo kilku prób z obu stron wynik spotkania nie uległ już zmianie. Manchester City pokonał WBA 3:1 i zmniejszył swoją stratę do drugiej w tabeli Chelsea Londyn do 1. punktu. Piłkarze z Etihad Stadium mają jeszcze realne szansę na zdobycie mistrzowskiego tytułu – prowadzący w tabeli Liverpool FC ma w obecnej chwili 6. punktów więcej niż „City”, jednak aktualnie wicemistrzowie mają jeszcze zaległy mecz do rozegrania.

Manchester City – West Bromwich Albion 3:1 (3:1)