[ad] Empty ad slot (#1)!

W szlagierowym spotkaniu 16. kolejki Serie A świetnie spisujący się w ostatnich tygodniach w lidze Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Fiorentinę 3:1. Mistrzowie Włoch dzięki szóstemu z rzędu ligowemu zwycięstwu awansowali na 4. miejsce w tabeli.

Dwa szybkie ciosy na Juventus Stadium

Rywalizacja w Turynie rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości z Florencji. W pole karne „Starej Damy” wpadł rozpędzony Filippo Bernardeschi, a interweniujący Giorgio Chiellini dał sędziemu podstawy do odgwizdania rzutu karnego, a jedenastkę na bramkę zamienił Josip Ilicić. Radość gości trwała niespełna trzy minuty. Ustawiony na lewym skrzydle Patrice Evra dośrodkował futbolówkę w pole karne, a niepilnowany Juan Cuadrado precyzyjnym strzałem głową doprowadził do wyrównania. W kolejnych minutach optyczną przewagę mieli mistrzowie Włoch, którzy sprawniej rozgrywali piłkę, a swoje okazję mieli Paulo Dybala i aktywny Cuadrado.

Niesamowicie skuteczny Juventus

Po zmianie stron obie drużyny poszły na małą wymianę ciosów. Najpierw bliski szczęścia był Nikola Kalinić, a chwilę później po raz kolejny świetnie w pole karne zagrał Evra, a nieznacznie pomylił się Dybala. Z minuty na minutę zadowolona z jednego punktu Fiorentina starała się spowalniać tempo meczu i czekać na ostatni gwizdek sędziego, jednak takie zachowanie okazało się być zgubne. W 79. minucie wychodzący z szybkim atakiem Paul Pogba zagrał piłkę na wolne pole, do futbolówki dopadł Dybala, z którego strzałem poradził sobie Ciprian Tatarusanu, a całą akcję skuteczną dobitką zakończył Mario Mandżukić i gospodarze po raz pierwszy mogli się cieszyć z prowadzenia. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gospodarze wyprowadzili kolejny cios. Po błędzie defensywy „Fiołów” w ich pole karne wpadł rozpędzony Dybala i po sprytnym złamaniu na lewą nogę ustalił wynik spotkania na 3:1. Juventus odniósł szóste ligowe zwycięstwo z rzędu i awansował na 4. miejsce w tabeli Serie A – liderem pozostaje Inter Mediolan, który zgromadził 6 punktów więcej.

Juventus Turyn – ACF Fiorentina 3:1 (1:1)

Juan Cuadrado 6, Mario Mandżukić 79, Paulo Dybala 90 – Josip Ilicić 3(k)