Henry strzela, Arsenal pokonał Leeds

W meczu 1/32 Pucharu Anglii 2012 Arsenal Londyn pokonał przed własną publicznością Leeds United 1:0. W bramce drużyny z The Emirates zagra Wojciech Szczęsny, a jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył wracający do Arsenalu Thierry Henry.

W 4. minucie meczu pierwszą groźną okazję wypracował sobie Arsenal. Piłkę przed polem karnym dostał Andrej Arszawin, ale uderzył zbyt mocno i piłka minęła bramkę gości.

Dziesięć minut później na indywidualną akcję zdecydował się Aaron Ramsey. Pomocnik Kanonierów przebiegł z piłką blisko 30. metrów, ale uderzył niecelnie.

Po upływie kolejnych dziesięciu minut wreszcie odpowiedzieli goście. Laurent Koscielny nie zdołał wybić piłki, ta spadła pod nogi Luciano Becchio, który niepotrzebnie strzelał na siłę. Potężna bomba z 14. metrów przeleciała nad poprzeczką.

W końcowych minutach pierwszej części spotkania kolejną okazję miał Arszawin, ale i tym razem nie zdołał pokonać bramkarza Leeds.

Już na początku drugiej połowy meczu swoją szansę miał Alex Chamberlain. Skrzydłowy Kanonierów uderzał z trudnej pozycji i posłał piłkę obok bramki.

W 63. minucie potężną bombę w kierunku bramki przyjezdnych posłał Chamberlain, bramkarz Leeds Andrew Lonergan przytomnie odbił piłkę do boku.

W 68. minucie po całym stadionie rozniosły się gromkie brawa. Legenda wraca do Arsenalu. Thierry Henry już jest na boisku.

Francuzowi wystarczyło dziesięć minut na boisku i już trafił do siatki. Henry wykorzystał precyzyjne podanie Alexa Songa i strzałem w długi róg zdobył swoją pierwszą bramkę po powrocie do Arsenalu.

W ostatniej minucie spotkania doskonałą okazję na zdobycie wyrównującej bramki miał Mikael Forssell. Reprezentant Finlandii znalazł się na czystej pozycji, a piłkę po jego strzale kapitalnie odbił Szczęsny.

Arsenal Londyn – Leeds United 1:0 (0:0)