[ad] Empty ad slot (#1)!
Portugalczyk Domingos Paciencia został nowym trenerem Deportivo La Coruna. Paciencia zastąpił zwolnionego w niedzielę Luisa Oltrę, pod którego kierownictwem beniaminek Primera Division zdobył zaledwie 12. punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli La Liga.

fot. Getty Images
Oltra pracował na stanowisku szkoleniowca w Deportivo od lata 2011 roku. Przejął zespół, który występował na zapleczu ekstraklasy, a rok później awansował z nim do Primera Division. W obecnym sezonie drużyna wygrała jednak tylko dwa ligowe mecze i z 12. punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
– Uznaliśmy, że teraz jest najlepszy moment na dokonanie zmiany – przyznał prezes klubu Augusto Cezar Lendoiro.
Paciencia, który 2 stycznia skończy 44 lata, jako piłkarz występował m.in w FC Porto i reprezentacji Portugalii. Jako trener prowadził SC Braga, który wyeliminował Lech Poznań w Lidze Europejskiej i doszedł do finału tej imprezy, gdzie musiał uznać wyższość Porto. Wkrótce potem został zatrudniony w Sportingu Lizbona, ale tam radził sobie gorzej i w lutym stracił pracę.
Źródło: PAP/stadiony-swiata.pl
Dodaj komentarz