[ad] Empty ad slot (#1)!

W spotkaniu 33. kolejki Primera Division FC Barcelona pokonała w derbowym starciu RCD Espanyol 2:0. Bramki dla lidera La Liga zdobyli Neymar da Silva i Lionel Messi. Sędzia Antonio Mateu okazał dwie czerwone kartki, które obejrzeli Jordi Alba i Hector Moreno.

Hiszpański klub piłkarski FC Barcelona

FC Barcelona wymęczyła zwycięstwo w Vigo foto:Getty Images

Od początku derbowej rywalizacji do zdecydowanych ataków ruszyła Barcelona, która bardzo szybko zaczęła zagrażać bramce gospodarzy, a swoje okazję mieli Neymar da Silva i Luis Suarez, jednak z ich próbami świetnie radził sobie Kiko Casilla. W 11. minucie kapitalną piłkę pomiędzy obrońców posłał Lionel Messi, a na czystej sytuacji znalazł się Neymar, jednak Brazylijczyk minimalnie się pomylił.

W 17. minucie Messi posłał futbolówkę na skrzydło, świetnie do akcji podłączył się Jordi Alba, piłkę po podaniu bocznego obrońcy przepuścił Suarez, a całą akcję celnym strzałem zakończył Neymar. Kilka minut później świetną akcję rozpoczął Andres Iniesta, a na listę strzelców z ostrego kąta wpisał się Messi. W odpowiedzi swoje okazję mieli jeszcze Sergio Garcia i Felipe Caicedo, jednak nie udało im się trafić do siatki. W końcówce pierwszej odsłony spotkania po raz kolejny przyspieszyła Barcelona, a dobrej okazji nie wykorzystał Neymar.

Po zmianie stron czerwoną kartkę w głupi sposób złapał za dyskusję Alba. W kolejnych minutach stroną przeważającą nadal była Barcelona, a swoje okazję zmarnowali Neymar i Messi. W kolejnych minutach oglądaliśmy sporo fauli i walki w środku pola, jednak czystych sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo.

W ostatnich minutach derbowej rywalizacji przyspieszył Espanyol, a bliski szczęścia był Christian Stuani. Chwilę później los Alby podzielił Hector Moreno i obie drużyny kończyły sobotnie spotkania w osłabieniu. Ostatecznie Barcelona zasłużenie pokonała Espanyol 2:0 i z pozycji lidera Primera Division przygląda się na to co zrobi Real. W niedzielny wieczór „Królewscy” będą walczyć o ligowe punkty w wyjazdowym starciu z Celtą Vigo.

RCD Espanyol – FC Barcelona 0:2 (0:2)