[ad] Empty ad slot (#1)!
W ostatniej kolejce sezonu 2010/2011 Premier League Manchester City pokonał na wyjeździe Bolton 2:0. Citizens zrównali się punktami z Chelsea Londyn i tylko gorszy bilans bramkowy sprawił, że Manchester nie wywalczył wicemistrzostwa Anglii.
W 20. minucie spotkania na bramkę City uderza Elmander, instynktową interwencją popisał się Hart i wybił strzał zawodnika Boltonu na rzut rożny. W kolejnych minutach meczu Citizens seryjnie marnowali dogodne okazje na zdobycie bramki.
W 32. minucie spotkania Milner trafił z bliskiej odległości w poprzeczkę. Chwilę później na bramkę Boltonu strzela Tevez, Jaaskelainen odbił piłkę po strzale Argentyńczyka, a dobitka Silvy przeszła wysoko nad bramką. Manchester wyszedł na prowadzenie w 43. minucie meczu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Johnson, ta przypadkowo trafiła na głowę Lescotta i znalazła się w siatce.
Już na początku drugiej części spotkania dobrą okazję na zdobycie bramki wyrównującej zmarnował Sturridge. Strzał Anglika z przed pola karnego minimalnie minął bramkę Harta. W 62. minucie drugą bramkę dla City zdobył Dzeko. Bośniak wykorzystał podanie Barry’ego i na raty umieścił piłkę w siatce. Chwilę później dobrą okazję na podwyższenie rezultatu miał Tevez. Argentyńczyk zakończył indywidualny rajd strzałem, z którym poradził sobie Jaaskelainen.
Manchester City zajął 3. miejsce w tabeli Premier League i zapewnił sobie prawo startu w Lidze Mistrzów. To najwyższe miejsce zajęte w lidze przez Citizens od 1977 roku.
Bolton Wanderers – Manchester City 0:2 (0:1)
Lescott 43, Dżeko 62
Skrót meczu:
[metacafe]http://www.metacafe.com/watch/6434159/bol_0_2_manc/[/metacafe]
Dodaj komentarz