[ad] Empty ad slot (#1)!

W pierwszym spotkaniu półfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów 2013/2014 Atletico Madryt zremisowało przed własną publicznością z Chelsea Londyn 0:0. Od początku spotkania na Vicente Calderon przewagę mieli gospodarze, jednak świetnie wykonujący założenia taktyczne Jose Mourinho piłkarze Chelsea nie dali sobie wbić gola.

Jose Mourinho

Trener Chelsea Jose Mourinho fot.Getty Images

Od rywalizacji na Vicente Calderon stroną przeważającą byli gospodarze, którzy starali się wyprowadzić pierwszy cios, jednak schowana za podwójną gardą Chelsea umiejętnie się broniła.

W 15. minucie gospodarze wznowili grę z rzutu rożnego, interweniujący Petr Cech przeniósł futbolówkę nad poprzeczką, przypadkowo został podcięty przez jednego z graczy Atletico i upadając doznał kontuzji łokcia. Podstawowy golkiper Chelsea musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Mark Schwarzer.

Kilka minut później z dobrej strony pokazał się Fernando Torres. Hiszpan wywalczył rzut rożny i właśnie po nim bliski szczęścia byli goście. Głową uderzał Gary Cahill, a futbolówka po strzale defensora „The Blues” w nieznacznej odległości minęła bramkę Atletico. W kolejnych minutach cały czas stroną przeważającą byli podopieczni Diego Simeone, a okazję na zdobycie bramki mieli m.in Raul Garcia i Diego Costa.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się groźnego ataku „The Blues”. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Frank Lampard, jednak z jego strzałem poradził sobie Thibaut Courtois. Kilka minut później błąd fatalny błąd popełnił Schwarzer, a okazję na zdobycie gola miał Diego Ribas da Cunha, jednak byłemu piłkarzowi Juventusu nie udało się trafić do siatki.

W 59. minucie na indywidualną akcję zdecydował się był super snajper Atletico – Torres. Napastnik reprezentacji Hiszpanii minął trzech rywali, jednak uderzył w środek bramki i piłkę spokojnie złapał interweniujący Courtois. W odpowiedzi na kolejny strzał z dystansu zdecydował się Costa, jednak i tym razem piłka przeszła obok bramki Chelsea.

Na dwadzieścia minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry boisko z powodu kontuzji musiał opuścić John Terry, a jego miejsce zajął Andre Schuerrle. Po zejściu podpory linii defensywnej „The Blues” bardzo szybko dwie dobre okazję wypracowali sobie gracze Atletico. Najpierw z rzutu wolnego kropnął Gabi, a jego strzał na rzut rożny odbił Schwarzer, a chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się Arda Turan, jednak fatalnie przestrzelił.

W końcówce spotkania znów z dobrej strony pokazał się Torres. Napastnik Chelsea wywalczył rzut wolny przed polem karnym gospodarzy, a bramki ze stałego fragmentu szukał David Luiz, jednak strzał Brazylijczyka minął bramkę gospodarzy. W odpowiedzi jeszcze jedną świetną okazję miał Costa, jednak i tym razem nie udało mu się trafić do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem i losy awansu do finału Champions League rozstrzygnął się na Stamford Bridge.

Atletico Madryt – Chelsea Londyn 0:0