[ad] Empty ad slot (#1)!
W meczu kończącym zmagania w Premier League Arsenal Londyn pokonał West Bromwich Albion 3:2. Dzięki temu zwycięstwo londyńczycy zapewnili sobie 3. miejsce w tabeli ligi angielskiej i bezpośredni awans do Ligi Mistrzów.
Kanonierzy bardzo szybko wyszli na prowadzenie. W 4. minucie Yossi Benayoun wykorzystał błąd bramkarza, nie ostatni tego dnia. Fulop zamiast przyjąć piłkę od obrońcy, daje sobie ją odebrać piłkarzowi Arsenalu, a trafia na pustą bramkę.
Gospodarze 7 minut później doprowadzili do remisu. Shane Long ograł w sytuacji „sam na sam” Wojciecha Szczęsnego. Na 2:1 podwyższył w 11. minucie Graham Dorrans. Arsenal zajmował czwarte miejsce, bo w Londynie prowadził Tottenham
Na nieco ponad kwadrans do końca pierwszej połowy remis podopiecznym Wengera dał Santos. Brazylijczyk potężnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Fulopa. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Dokładnie w 10. minucie drugiej części spotkania zwycięstwo londyńczykom dał Koscielny. Po raz kolejny w bramce WBA popełnił Fulop. Golkiper wybił dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost we Francuza. Obrońca piętką skierował piłkę do siatki.
West Bromwich Albion – Arsenal Londyn 2:3 (2:2)
Long 12, Dorrans 15 – Benayoun 4, Santos 30, Koscielny 55
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xqszy5_zwyciystwo-kanonierow_sport[/dailymotion]