[ad] Empty ad slot (#1)!
Napastnik Manchesteru United Wayne Rooney w rozmowie z angielskimi dziennikarzami przyznał, że Thierry Henry jest dla niego wzorem i jednym z największych piłkarzy jaki występował w Premier League.
Francuz był przez lata związany z Arsenalem Londyn i chociaż dzisiaj kontynuuje swoją karierę w Stanach Zjednoczonych, to pamięć o jego osiągnięciach na boiskach Premier League jest wciąż żywa.
– Thierry Henry to dla mnie wzór. Kiedy byłem jeszcze mały, to oglądałem go w telewizji. To było niezapomnienie przeżycie – wyznał Rooney.
Zdaniem napastnika United, Henry to prawdziwa legenda ligi angielskiej.
– Dla niego nie miało znaczenia jak strzelał. Zdobywał gole prawą nogą, lewą nogą, głową, a także niesamowicie bił rzutu wolne i karne. Moim zdaniem, to najlepszy środkowy napastnik w historii Premier League – zakończył.
Thierry Henry spędził w drużynie Kanonierów osiem lat i zdobył z drużyną m.in dwa mistrzostwa Anglii.
Źródło: Guardian