[ad] Empty ad slot (#1)!

Antonio Cassano został ukarany przez UEFA grzywną w wysokości 15 tys. euro za komentarz na temat homoseksualizmu. Napastnik AC Milan wypowiedział się w tej kwestii w jednym z wywiadów w trakcie Euro 2012.

Zdarzenie miało miejsce 12 czerwca podczas wywiadu przed meczem Włochów z Chorwatami (1:1) w grupie C.

Cassano odniósł się w nim do kwestii homoseksualizmu w reprezentacji.

– Orientacja seksualna to indywidualna sprawa każdego człowieka. Niemniej mam nadzieję, że żadnego geja nie ma w naszym zespole – powiedział Cassano.

30-letni Włoch przeprosił za swój komentarz, który spotkał się z powszechną krytyką, nie uniknął jednak kary europejskiej federacji.

Piłkarzowi przysługuje prawo złożenia odwołania w ciągu trzech dni od otrzymania uzasadnienia decyzji UEFA.

 

 

Źródło: TVPSport

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.