[ad] Empty ad slot (#1)!

Mistrz Anglii Manchester City pokonał Chelsea Londyn 3:2 i wraca z Birmingham z Tarczą Wspólnoty.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli podopieczni Roberto Manciniego, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak niewiele z tego wynikało. Chelsea grała bardzo uważnie w defensywie, nie pozwalając mistrzom Anglii na stwarzanie klarownych sytuacji do zdobycia bramki.

Gdy piłkarze obu zespołów decydowali się na strzały, to piłka po nich albo mijała bramkę, ale lądowała w rękach dobrze ustawionych bramkarzy. Wszystko wskazywało na to, że pierwsza połowa tego pojedynku zakończy się bezbramkowym remisem. Tak się jednak nie stało.

W 40. minucie na prowadzenie wyszli The Blues. Ramires świetnie zwiódł przed polem karnym jednego z rywali, a następnie zagrał do znajdującego się w „szesnastce” Torresa. Hiszpański napastnik mocnym strzałem pokonał Pantilimona.

Dwie minuty później londyńczycy doznali jednak osłabienia. Za brutalny faul czerwoną kartką ukarany został Ivanović i zespół Roberto Di Matteo do końca meczu musiał grać w osłabieniu.

 

 

Od początku drugiej połowy do ataku ruszyli zawodnicy z Manchesteru. Ich ataki przyniosły efekt w 53. minucie. Wówczas piłka trafiła przed polem karnym do Yaya Toure, który mocnym strzałem po ziemi pokonał Cecha.

W ciągu kilkunastu następnych minut bramkarz Chelsea jeszcze dwukrotnie wyciągał piłkę z siatki. W 59. minucie Czechowi żadnych szans nie dał Tevez, który z siedemnastu metrów trafił w okienko bramki Chelsea.

Sześć minut później było już 3:1 dla Manchesteru City. Tym razem na listę strzelców wpisał się Nasri, który strzałem z kilku metrów wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Kolarova z lewej strony boiska.

Chelsea nie zamierzała jednak rezygnować z walki. Mimo gry w osłabieniu, w 80. minucie udało jej się zdobyć kontaktowego gola. Po uderzeniu Ramiresa z dystansu, błąd popełnił Pantimilion, który wypuścił piłkę z rąk. Wykorzystał to Bertrand, który z bliska wpakował futbolówkę do siatki.

 

Chelsea Londyn – Manchester City 2:3 (1:0)

Toure 53, Tevez 59, Nasri 65 – Torres 40, Bertrand 80

 

Skrót meczu:

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xsrsnp_chelsea-2-3-manchester-city-community-shield-all-goals_sport?search_algo=2[/dailymotion]
JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.