[ad] Empty ad slot (#1)!
W 10. kolejce Serie A kolejne zwycięstwo odniósł lider rozgrywek – Juventus Turyn. Mistrzowie Włoch pokonali na Juventus Stadium Bolognę, a zwycięstwo zapewnił im w samej końcówce Paul Pogba.
Sprowadzony z Manchesteru United reprezentant Francji od początku spotkania był najaktywniejszy na boisku kilkakrotnie groźnie uderzał w kierunku bramki przyjezdnych.
W 48 minucie swój były zespół skarcić mógł Michael Piazenza, jednak jego strzał minął się ze swoim przeznaczeniem w bramce o kilkadziesiąt centymetrów. Tempa nie zwalniał Pogba, który dograł piłkę, niejako w odpowiedzi, do Quagliarelli, a ten zmusił bramkarza rywala do wysiłku.
Bramka dla Starej Damy była jednak tylko kwestią czasu. Zbytnio starał się o to Pogba, który w końcu, w 54 minucie, dośrodkował w pole karne Bologny, piłkę głową przedłuż Emmanuele Giaccherini, a wpakował ją do siatki Quagliarella.
W 71 minucie zbyt krótko piłkę z pola karnego wybijał Paolo De Ceglie i dopadł do niej Taider. Piłkarz Bologny uderzył na tyle mocno i precyzyjnie, że Gianluigi Buffon musiał skapitulować. Była to jedna z niewielu okazji gości w tym meczu. W doliczonym czasie meczu najaktywniejszy na boisku Pogba wykorzystał gapiostwo defensywy gości i zdobył zwycięską bramkę dla Juve.
Juventus Turyn – Bologna FC 2:1 (0:0)
Quagliarella 54, Pogba 90+2 – Taider 71
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xur1x4_juventus-vs-bologna-2-1-all-goals-and-full-match-highlight_sport[/dailymotion] [metacafe]http://www.metacafe.com/watch/9311169/juventus_bologna_2_1/[/metacafe]