[ad] Empty ad slot (#1)!
W meczu 10. kolejki Serie A Inter Mediolan pokonał Sampdorię 3:2 i dzięki temu zwycięstwu awansował na pozycję wicelidera w tabeli ligi włoskiej.
Choć w pierwszej połowie bardzo szybko przewagę wyrobili sobie gracze Interu, którzy raz za razem szturmowali bramkę przeciwnika, to Sampdoria jako pierwsza zdobyła gola w tym meczu. W 20 minucie piłkę do siatki w zamieszaniu wbił Gianni Munari.
Choć Inter próbował coś zmienić jeszcze w pierwszych 45 minutach, to jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do gwizdka oznajmiającego przerwę.
Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie Inter odrobił straty, można nawet powiedzieć, z nawiązką. Costa faulował bowiem w polu karnym Diego Milito i wyleciał za to z boiska. Sam poszkodowany natomiast zamienił stały fragment gry na gola wyrównującego.
Nadzieję w trzy punkty nerazzurrim przywrócił w 68 minucie Rodrigo Palacio, a wynik podwyższył na 3:1 Freddy Guarin w 80 minucie. Chwilę później na trybuny z czerwienią musiał zejść trener – Tommaso Berni i Sampa kończyła przy pod wodzą jego asystenta. Zdołała jednak zmniejszyć straty w ostatniej minucie doliczonego czasu gry – Eder pokonał bramkarza gospodarzy.
Inter Mediolan – UC Sampdoria 3:2 (0:1)
Milito 52(k), Palacio 68, Guarin 80 – Munari 20, Eder 90+4
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xur1yc_inter-milan-vs-sampdoria-3-2-all-goals-and-full-match-high_sport[/dailymotion] [metacafe]http://www.metacafe.com/watch/9311195/inter_sampdoria_3_2/[/metacafe]