[ad] Empty ad slot (#1)!

Trybunał odwoławczy przy włoskiej federacji piłkarskiej utrzymał 10 miesięcy dyskwalifikacji dla trenera Juventusu Turyn Antonio Conte. Szkoleniowiec mistrza Włoch oskarżony jest o udział w aferze korupcyjnej, kiedy prowadził jeszcze Sienę.

Nazwisko Conte, który w ostatnim sezonie doprowadził ekipę z Turynu do triumfu w Serie A, pojawiło się w śledztwie dotyczącym korupcji w związku z ustawieniem wyników dwóch meczów drugiej ligi w rozgrywkach 2010/11. Według śledczych podejrzane były rozstrzygnięcia przeciwko Novarze i Albinoleffe w maju 2011 r.

Trybunał odwoławczy zmienił wyrok poprzedniej instancji i uznał Conte za niewinnego odnośnie ustawienia wyniku przeciwko Novarze. Utrzymał jednak 10 miesięcy dyskwalifikacji. Conte zamierza się ponownie odwoływać.

Zamieszane w aferę drużyny Lecce i Grosseto zostały zdegradowane z Serie B i najbliższy sezon rozpoczną w trzeciej lidze.

 

 

42-letni Conte przez wiele lat był piłkarzem Juventusu (1991-2004), a w roli szkoleniowca zadebiutował przed rokiem. Pod jego kierunkiem zawodnicy ”Starej Damy” nie ponieśli porażki w całym sezonie w rozgrywkach Serie A, a w Pucharze Włoch dotarli do finału, ulegając w nim ekipie SSC Napoli 0:2.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.