[ad] Empty ad slot (#1)!

W spotkaniu 22. kolejki Primera Division niespodziewanej porażki na Camp Nou doznała FC Barcelona. Sposób na pokonanie mistrza Hiszpanii znalazła niesamowicie skuteczna Valencia CF, która wygrała 3:2.

Hiszpański klub piłkarski Valencia CF

Valencia CF fot.PAP/EPA

Od początku rywalizacji na Camp Nou stroną przeważającą była Barcelona, która już w 7. minucie gry wyszła na prowadzenie. Ustawiony po lewej stronie Lionel Messi płasko wstrzelił piłkę w pole karne, a zamykający akcję Alexis Sanchez, kapitalnym strzałem od poprzeczki wpakował piłkę do siatki. Kilka chwil później na uderzenie z dystansu zdecydował się Sergio Busquets, a piłka po strzale defensywnego pomocnika mistrza Hiszpanii przeszła nad bramką gości.

W 21. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Alexis. Futbolówkę w pole karne dośrodkował Pedro Rodriguez, a Chilijczyk zdecydował się na uderzenie głową, jednak świetnie interweniujący Diego Alves oddalił zagrożenie. Kilka chwil później przed szansą na zdobycie gola stanął Messi, jednak i tym razem dobrze interweniujący Alves uchronił swój zespół przed utratą bramki.

W kolejnych minutach do zdecydowanych ataków ruszyła Valencia. Najpierw po fatalnym błędzie Victora Valdesa bliski szczęścia był Ricardo Costa, a w samej końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Daniel Parejo.

Kilka chwil po zmianie stron na prowadzenie wyszła Valencia. Futbolówkę pole karne dośrodkował Antonio Barragan, a do siatki skierował ją Pablo Piatti. Niespełna pięć minut później do wyrównania doprowadzili gospodarze. Costa zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił Messi.

W 59. minucie ponownie na prowadzenie wyszli goście. Sofiane Feghouli bez problemów poradził sobie z trzema rywalami, dośrodkował w pole karne, a niepilnowany Paco Alcacer skierował futbolówkę do siatki.

W kolejnych minutach spotkania stroną przeważającą była Barcelona, nie przekładało się to jednak na dobre okazję pod bramkowe. Na domiar złego w 78. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jordi Alba. W samej końcówce spotkania remis dla mistrza Hiszpanii mógł uratować jeszcze Messi, jednak piłka po strzale Argentyńczyka minęła bramkę „Los Che” i sensacja stała się faktem.

 

FC Barcelona – Valencia CF 2:3 (1:1)

Sanchez 7, Messi 54(k) – Parejo 44, Piatti 49, Alcacer 59

 

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x1aszcm_barcelona-2-3-valencia-all-goals-01-02-ourmatch-net_sport[/dailymotion] [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x1aszkt_barcelona-2-3-valencia-highlights_sport[/dailymotion]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.