[ad] Empty ad slot (#1)!
Sensacja w ćwierćfinale Puchar Anglii! Skazywany na porażkę Wigan Athletic rozbił w wyjazdowym spotkaniu Everton 3:0 i awansował do półfinału FA Cup.

Wigan Athletic fot. wiganlatics.co.uk
W pierwszym fragmencie dzisiejszej rywalizacji nie działo się zbyt wiele. W 10. minucie spotkania piłkarze Wigan stworzyli pierwsze zagrożenie pod bramką Jana Muchy, na uderzenie z dystansu zdecydował się Shaun Maloney, a byłego golkipera Legii Warszawa uratował słupek.
Goście rozstrzygnęli losy awansu w ciągu zaledwie trzech minut.
W 30. minucie spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjnym strzałem głową popisał się Maynor Figueroa.
Chwilę później fatalny błąd popełnili piłkarze Evertonu, piłkę przejął Callum McManaman i w sytuacji sam na sam z Janem Muchą umieścił futbolówkę w siatce.
Minutę później działa zniszczenia dokończył Jordi Gomez. Po płaskim dośrodkowaniu z lewej strony boiska Hiszpan zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i zaskoczony Mucha musiał po raz trzeci wyciągać futbolówkę z siatki.
Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku, a goście prowadząc pewnie 3:0 skupiali się na obronie. Mimo nieustającego naporu Everton nie wypracował sobie żadnej klarownej okazji do zdobycia choćby bramki honorowej i w marnym stylu odpadł z rywalizacji o Puchar Anglii.
Everton FC – Wigan Athletic 0:3 (0:3)
Figueroa 30, McManaman 32, Gomez 33
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xy2orn_everton-0-1-wigan-gol-de-figueroa-fa-cup_sport#.UTtOU9ZMqKU[/dailymotion] [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xy2osq_everton-0-2-wigan-gol-de-mcmanaman-fa-cup_sport#.UTtOWdZMqKU[/dailymotion] [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xy2oub_everton-0-3-wigan-gol-de-jordi-gomez-fa-cup_sport#.UTtOWdZMqKU[/dailymotion] [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xy2q7v_everton-wigan-0-3-highlights-all-goals_sport?search_algo=2#.UTtOHdZMqKU[/dailymotion]
Dodaj komentarz