[ad] Empty ad slot (#1)!
W spotkaniu 17. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Atalantę Bergamo 3:0. Mistrzowie Włoch losy dzisiejszego spotkania rozstrzygnęli już w pierwszych 30. minutach meczu.
Już w 2. minucie spotkania Sebastian Giovinco popisał się kapitalnym podaniem, Mirko Vucinić znalazł się sam przed bramkarzem gości i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później Andrea Barzagli popełnił fatalny błąd po któym German Denis znalazł się sam przed bramkarzem Juve, jednak doświadczony Gianluigi Buffon nie dał się zaskoczyć.
W 14. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Andrea Pirlo. Doświadczony pomocnik precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce.
Mimo pewnego prowadzenia Juventus nie zamierzał rezygnować z kolejnych ataków. W 27. minucie Pirlo odegrał piłkę do boku, przejął ją Claudio Marchisio i kapitalnym strzałem z około 23. metra po raz trzeci pokonał bramkarza Atalanty.
Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Thomas Manfredini. Piłkarz Atalany zatrzymał faulem wychodzącego z kontratakiem piłkarza Juve i zakończył marzenia swoich kolegów o korzystnym wyniku wywalczonym w Turynie.
W drugiej połowie meczu Juventus cały czas kontrolował przebieg wydarzeń na boisku i raz po raz atakował na bramkę gości. Aktywnie do gry pokazywał się Giovinco. Napastnik reprezentacji Włoch kilkakrotnie próbował pokonać bramkarza gości. Jednak najlepsze okazję w końcówce spotkania mieli Fabio Quagliarella i Arturo Vidal, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.
Po 17. rozegranych do tej pory kolejkach Serie A Juventus ma na koncie 41. punktów i pewnie prowadzi w tabeli.
Juventus Turyn – Atalanta Bergamo 3:0 (3:0)
Vucinić 2, Pirlo 14, Marchisio 27
Skrót meczu:
[metacafe]http://www.metacafe.com/watch/9571608/juventus_vs_atalanta_3_0_match_highlights_mp4/[/metacafe] [dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xw0yih_juventus-vs-atalanta-3-0-match-highlights_sport#.UM-1AuRdPpg[/dailymotion]
Dodaj komentarz