[ad] Empty ad slot (#1)!
Wielka flaga reprezentacji Polski na jutrzejszy mecz Polska – Czechy jest już gotowa.
W Gliwicach ukończono już szycie wielkiej flagi narodowej. W pracę nad jej powstaniem zaangażowanych było 12 osób, które nieprzerwanie przez dwa dni tworzyły „polską dumę”. Teraz specjalnym transportem zostanie ona przewieziona do Wrocławia.
Nasz narodowy symbol będzie mierzyć 50 na 30 metrów i ważyć 200 kilogramów. Rozłożona flaga – ma wielkość basenu olimpijskiego.
Pomysł na stworzenie flagi dla Polaków zrodził się u komentatora sportowego Tomasza Zimocha podczas meczu inauguracyjnego, gdy na warszawskim Stadionie Narodowym spotkały się drużyny Polski i Grecji. Po greckiej części trybun przetoczyła się ogromna biało-niebieska flaga naszych przeciwników.
To samo powtórzyło się podczas spotkania z Rosją, co dodatkowo zmotywowało do działania Zimocha, który znalazł osoby do produkcji flagi.
Stawką sobotniego meczu Polska – Czechy jest awans do ćwierćfinału Euro 2012.
Źródło: tvn24