[ad] Empty ad slot (#1)!

David Villa wielka nadzieja reprezentacji Hiszpanii nie zagra na Euro 2012 – ogłosiła we wtorek wieczorem Hiszpańska Federacja Piłkarska.

– David Villa nie znajdzie się na liście 23 piłkarzy powołanych na mistrzostwa, którą trener Vicente del Bosque ogłosi w niedzielę 27 maja. Villa rozmawiał na ten temat z selekcjonerem po przyjeździe drużyny narodowej do austriackiej miejscowości Schruns – poinformowała federacja.

To duże osłabienie obrońców tytułu mistrzów Europy. Villa jest najskuteczniejszym w historii piłkarzem reprezentacji Hiszpanii – 51 goli. Tytuł króla strzelców zdobył na Euro 2008 – cztery bramki – oraz na mundialu w RPA – pięć bramek.

 

 

Villa od grudnia leczył ciężką kontuzją. Podczas półfinału klubowych mistrzostw świata w Japonii z katarskim zespołem Al Sadd (4:0) złamał kość piszczelową. Od pięciu miesięcy trwał wyścig z czasem, ale ostatecznie napastnik Barcelony nie zdążył wrócić na boisko.

Na Euro 2012 nie wystąpi również filar defensywy mistrzów Świata i Europy Carles Puyol.

 

Źródło: Eurosport.pl 

JW Promotion Agencja marketingu sportowego zajmuje się organizacją eventów związanych z branżą sportową.