[ad] Empty ad slot (#1)!
Real Betis wygrywa derby Sevilli. W meczu 36. kolejki La Liga Los Verdiblancos pokonali lokalnego rywala 2:1, zwycięską bramkę zdobył w doliczonym czasie gry Benat Etxebarria.
Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się zdobyciem bramki. Akcję Piotra Trochowskiego wykończył Alvaro Negredo i w 4. minucie zdobył gola na 1:0.
Odpowiedź beniaminka nadeszła jednak tuż przed przerwą, kiedy piłkę w siatce po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego umieścił Benat. Gospodarze mogli pluć sobie w brodę, gdyż doskonałych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali wcześniej Federico Fazio oraz Jose Antonio Reyes.
Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach także po przerwie. W 90. minucie z powodu drugiej żółtej kartki z boiska wyrzucony został Gary Medel. Jak się okazało, był to dopiero początek kłopotów Sevilli. Kolejny rzut wolny na gola zamienił bowiem Benat, który w ostatniej akcji meczu ustalił wynik na 2:1.
Sevilla FC – Real Betis 1:2 (1:1)
Negredo 4 – Benat 43, 90
Skrót meczu:
[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/xqju8i_sevilla-1-2-betis_sport[/dailymotion]